Wpis z mikrobloga

Mireczki moje górskie kochane. W weekend szykują się Tatry na Słowacji i mam w sumie pytanka:
1. Ile kosztuje parking na Kierżmańskiej Białej Wodzie?
2. Ile Euro zabrać ze sobą? Czy da się płacić kartą na parkingu? Jak to wygląda w kwestii płatności. Przyjadę pewnie na 5 rano, a wyjadę dość późno.
3. Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie i w jakim zakresie? Idę zwykłym oznakowanym więc bez wodotrysków. Widziałem jakieś oferty w internetach za 20-25 zł/doba, ale wolę dopytać ;)
4. Słyszałem że mieli wprowadzić opłaty za wstęp do TANAP ale podobno się wycofali z tego i normalnie wchodzi się za free. Prawda to?

Przeszedłem polskie Tatry wzdłuż, wszerz, w poprzek, na skos w te, z powrotem i nazod kilka razy, ale w Słowackich jeszcze nie byłem nigdy, beka :P
Dzięki i pozdro.

#tatry #slowacja
  • 8
  • Odpowiedz
@hos85:
wchodzisz za darmo i jak nie schodzisz ze szlaku, to wystarczy najtańsze ubezpieczenie, które pokrywa akcje ratownicze do przynajmniej 20k euro. W zeszłym roku można takie było znaleźć na rankomat nawet za 5zł za dzień. Nie musisz mieć żadnych sportów wysokiego ryzyka. Poza tym warto mieć gotówkę, oczywiście euro. Ceny powiedziałbym minimalnie niższe niż u nas, co swoją drogą jest ciekawe, bo większość schronisk zaopatrują tam Nosicze. Co do
  • Odpowiedz
  • 1
@klintoniusz:Tak, i Wielka Świstówka. A co, idziesz ze mną? :p

Zastanawiam się jeszcze nad Starym Smokovcem i Czerwoną Ławką, z wyjściem na Polski Grzebień i Malą Wysoką.

Ps. Widzę że pisałeś w moim wpisie ostatnim ale mnie nie otagowałeś i nie widziałem :) plusik poszedł. Pozdrawiam i życzę pogody :)
  • Odpowiedz
@hos85: można takie koło zrobić ale to ponad 2000 przewyższenia i mocny pośpiech, a lydzi tez sporo i trzeba na ławce czy na rohatce sporo czekać na idących w droga stronę i wilna drogę.
Ja ci polecam iść z tatrzanskiej polanki przez Mała, rohatke I bardzo krajobrazowa trasę niebieskim do hrebebioka później do wysokich tatr na pociag powrotny. Jak się trasa nie spodoba zwracam koszy przejścia
Ten parking przy wejściu
  • Odpowiedz
@hos85: jak nie chcesz płacić za parking przy Białej wodzie polecam mój sposób. Zostaw auto zmna darmowym miejscu w tatrzanskiej Łomnicy, przejedź się autobusem do białej wody o schodząc jesteś przy aucie już
  • Odpowiedz
@hos85: a jak chcesz koniecznie Czerwoną ławkę to po kilku przejściach najbardziej polecam trasę wysokie tatry - hrebeniok - terycho chata - ławka - zbojnicka chata - hrebeniok - wysokie tatry. Nawet sir nie zmęczysz
  • Odpowiedz