Wpis z mikrobloga

@peoplearestrange: Typowo. Spotykam takich każdego dnia. Nie mają pojęcia nt realnego modelowania danych, nie wiedzą co to olap, nie potrafią stworzyć zwykłej gwiazdy, nie programują, nie znają ogólnie komputerów, nie ogarniają cmd ALE ZROBILI DASZBORD POKAZUJĄCY SPRZEDAŻ WZGLĘDEM CZASU. I już są specjalistami.
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: tacy co zrobili to chwała im panie. często to są typy które po prostu wiedzą, co jest w systemach erp czyli np gdzie szukać mappingu dla warehousów albo jak wygląda jakaś tam hierarchia, ale np ni #!$%@? nie wiedzą co to kardynalność albo ze many to many relationship to nie najlepsze rozwiązanie, a to oni dają funkcjonalne wymagania i sie dziwia, ze czegoś się nie da xD
  • Odpowiedz
  • 0
@peoplearestrange @JamesJoyce widzę że rozmawiacie mniej więcej o mnie tak 2 lata temu :D Tylko ja po prostu usiadłem obejrzałem 40h youtubów i jakoś tam nawet coś napiszę :p

Tylko że u mnie IT ledwo ogarnia bazy danych, połowa ludzi to hindusi po których wszystko samemu trzeba sprawdzać. Mamy chyba 7 różnych systemów po połączeniu kilku dużych spółek. Nikt nic nie wie. PBI team to w zasadzie ja starający się
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: @peoplearestrange

ZROBILI DASZBORD POKAZUJĄCY SPRZEDAŻ WZGLĘDEM CZASU. I już są specjalistami.

Tylko że często taki daszbord z 4 klocków jest w zupełności wystarczający i nie ma potrzeby robić skomplikowanego ETL czy optymalizacji żeby model zajmował 10MB miejsca mniej a raport ładował się pół sekundy szybciej. Ludzie stricte z IT często uprawiają sztukę dla sztuki a w biznesie liczy się koszt i efekt.
  • Odpowiedz