Wpis z mikrobloga

W sumie tak sobie myślę że #ps5 to będzie ostatnia dla mnie generacja konsol Sony. Zostanie sam #pcmasterrace i Nintendo.

To jaka śmieszna jest ilość tytułów ekskluzywnych na te konsole w tej generacji, oraz iż ekskluzywy wychodzą po kilku latach na PC doprowadzą powoli do tej samej sytuacji co od lat z #xbox - nie opłaca się go kupować dla samych exow, tylko jeżeli ktoś chce mieć go jako główną platformę do grania.

#nintendo jak to Nintendo - ich gry to kwestia gustu, ja osobiście lubię, ale exow i to dobrych mają od #!$%@?
#przemyslenia #gry
  • 52
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Co takiego fajnego jest w tych exach i czemu ludzie (jak im na nich zależy) kupują konsole a nie PC skoro na PC jest więcej gier, których nie ma na konsole a nie na odwrót?
  • Odpowiedz
@Zoriuszka:
Znaczy, że główną wartością gier na konsolę jest to, że nie ma jej na inną konsolę? XD
To wynika z postawy "psa ogrodnika" czy po prostu z kompleksu wyższości, którą się odreagowuje "ale ja mam coś, czego wy nie macie, więc jestem lepszy!".

To jest tak abstrakcyjne rozumowanie, że nie ogarniam.
Mnie interesuje, czy gra jest dobra, warta swojej ceny, czy zapewnia odpowiednio poziom rozrywki, a to, czy na
  • Odpowiedz
@Polinik: Dokładnie. Też nie kumam tego toku rozumowania. Gra ma mi sprawiać przyjemność a to czy jest dostępna na inne platformy nie ma dla mnie znaczenia.
  • Odpowiedz
@kidi1: Na PC jest dużo indyków i o ile często są dobre, to jednak nie jest to coś co decyduje o wyborze sprzętu. Exy Sony to zazwyczaj wysokobudżetowe gry z najwyższej półki (każdy ma swój gust, ale widać to po ocenach tych gier i jak wielu wymienia je w swoich topkach). Moim zdaniem Sony strzela sobie w stopy wydając je na PC, ale czas pokaże. No i jeszcze kwestia, czy
  • Odpowiedz
@sm_m: Bo PC jest dużo wszystkiego i jest tego dużo więcej niż na konsole. Jest tego tak dużo, że nawet nie interesują mnie nowe wydania bo mam setki gier w kolejce czekające aż je odpalę. Jedną w życiu grę kupiłem na premierę bo jestem fanem Lema i na "Niezwyciężonego" czekałem długo. To czy gra jest indykiem czy nie, też nie ma dla mnie znaczenia a te wysokobudżetowe w budżecie mają
  • Odpowiedz
  • 13
@Polinik: @kidi1 nie zrozumieliście mnie: mnie nie boli to że gry z ps5 wychodzą na PC wręcz przeciwnie XD

Mam po prostu na myśli że skoro wychodzą na PC, to nie muszę już mieć ps5 aby je ograć
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: jest to jakis argument ze konsole sa tansze? 2.5k masz sprzet ktory dobre pale lat pociagnie bez upgrade, a pc chyba w tej cenie zeby uciagnal najnowsze tytuly nie znajdę, co? Pytam bo zawsze w konsolach siedziałem i tak mi sie wydaje.
  • Odpowiedz
@uzytkownik_wykop_pl: Żadna z tych gier nie jest przełomowa. Akurat w takie gry nie gram a już nanpewno o nich nie marzę, ale wiem, że mają swoje pierwowzory na PC. Przykładowo Uncharted i Tomb Rider.
  • Odpowiedz
  • 1
@atthedi: Konsola jako jednorazowy wydatek na pewno będzie tańsza. Weź jednak pod uwagę że gdy są o wiele droższe, rzadziej są promocje na nie, no i aby grać po multi musisz płacić abonament. Więc musiałbyś sobie przekalkulować czy na dłuższą metę będzie akurat dla ciebie tańsza
  • Odpowiedz
@Zoriuszka Z takim podejściem to żadna gra nie była przełomowa od dobrych 20 lat. Ja po prostu mówię o dobrych grach których na PC dawno nie było. Mimo wszystko mnie bardziej bawi że ktoś się na te wojenki nabiera. Przecież ps5 kosztuje chyba trochę ponad 2k. To jest jedno wielkie nic i nie wiem czemu ludzie mają takie podejście.
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Wystarczy porównać poprzednie generacje PS z obecną i mamy tragiczny obraz tego co się dzieje w branży ogółem. PS5 to smutny niewypał który nie posiada nawet 5% zajebistości PS2 pod kątem exów.

@Polinik Dawniej exclusivy były system sellerami i to one napędzały sprzedaż konsol
  • Odpowiedz
  • 0
@Noami: jestem w Polsce więc będę pisał po polsku - mamy odpowiednik słowa exclusive którym określane są tytuły wychodzące tylko na jedną platformę - jest nim ekskluzywny.
  • Odpowiedz