Wpis z mikrobloga

W sumie tak sobie myślę że #ps5 to będzie ostatnia dla mnie generacja konsol Sony. Zostanie sam #pcmasterrace i Nintendo.

To jaka śmieszna jest ilość tytułów ekskluzywnych na te konsole w tej generacji, oraz iż ekskluzywy wychodzą po kilku latach na PC doprowadzą powoli do tej samej sytuacji co od lat z #xbox - nie opłaca się go kupować dla samych exow, tylko jeżeli ktoś chce mieć go jako główną platformę do grania.

#nintendo jak to Nintendo - ich gry to kwestia gustu, ja osobiście lubię, ale exow i to dobrych mają od #!$%@?
#przemyslenia #gry
  • 56
  • Odpowiedz
@kidi1: Tomb Rider to multiplatforma, ale co ciekawe wyszła najpierw na Segę Saturn. Wersja PlayStation i MS-DOS jednocześnie.
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Odpowiem osobiście jako gracz, PC, PS, XBOXA i steamdeck'a. Dla mnie najwygodniejsze w konsoli jest to, że kupuje ją raz i mam granie na X lat, nie interesuje mnie zmiana/ulepszanie sprzętu. Mogę sobie odpalić gre i mam przygotowany system pod pada, siadam lub kładę się na kanapie i mogę w spokoju grać, do tego dochodzą takie elemnty jak duże ekran, soundbar i można przyjemnie zarywać nockę. Po 8 godzinach
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Jako że na konsolach istnieje rynek gier używanych i możliwość sprzedaży posiadanych gier, to jednak na konsoli takniej pod każdym względem (:
  • Odpowiedz
siadam lub kładę się na kanapie i mogę w spokoju grać


@dariuszszill: Ta może czasach PS2 może i tak był. Teraz zaczynasz od aktualizacji konsoli, pada, headseta i na koniec gierki. Czasy sa takie, że niekiedy gra wymaga zainstalowania >100GB bo producenci zaczynają tylko instalery bez binarek wrzucać na płyty.

Czas do rozpoczęcia gry konsole-PC mocno się zrównał w ostatnich latach
  • Odpowiedz
@vorio: ja trzymam konsolę w spoczynku i aktualizacje robią się w ciągu dnia kiedy nie gram, tak więc ja dalej odpalam konsolę i mogę grać - czego nie mogę powiedzieć o pececie, bo tam najczęściej kompilowanie shaderów co aktualizację sterowników gpu itp.
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: pomylilo ci sie chlopie wyraz exclusive z eksluzywnym, to ze maja podobne brzmienie to nie znaczy ze to samo znaczenie, np. Literally to nie literalnie albo incident to nie incydent.
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Zapominasz o dwóch najważniejszych rzeczach.
Konsola kosztuje mniej niz karta graficzna i druga równie ważna: konsola jest łatwiejsza i przyjemniejsza w obsłudze. Kupujesz grę, pobierasz i grasz, nie bawisz się w żadne klucze, launchery, konta, sterowniki, problemy z sprzętem i całą resztę syfu który masz na PC. To, że po jakimś czasie exy trafią na PC dla mnie nic nie zmienia, konsola jest wygodniejsza i bardziej opłacalna
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: przyszłość to gamepass i jego odpowiedniki + gra w chmurze. Będziesz płacił abonament i grał bez potrzeby jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu w domu, po prostu apka na TV. Konsole spotka to co spotkało pudełkowe gry, kolekcjonerzy może jeszcze kupować fizyczne egzemplarze, ale większość przejdzie na chmure i tyle.
  • Odpowiedz
@vorio: Ja korzystam w ps5 i steamdecka aktualnie. Największa zaleta takiego sprzętu jest możliwość uśpienia gry w locie. Siadam na kanapie i 5 sekund później już gram.
W przypadku ps gry kupuje i instaluje z poziomu aplikacji, po włączeniu konsoli są już gotowe do grania.
  • Odpowiedz
@vorio:

Teraz zaczynasz od aktualizacji konsoli, pada, headseta i na koniec gierki. Czasy sa takie, że niekiedy gra wymaga zainstalowania >100GB bo producenci zaczynają tylko instalery bez binarek wrzucać na płyty.

Czas do rozpoczęcia gry konsole-PC mocno się zrównał w ostatnich latach


Teoretycznie tak, ale tak samo jak w przypadku PC, grę trzeba zainstalować i pobrać aktualizajce, jak wspomniał @
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: z podobnego powodu sprzedałem PS5, mimo że jeszcze miałem ważny abonament extra na 4 miesiące. Kupiłem konsolkę, pomimo, ze PC jeszcze dawał radę i można było przyjemnie pograć w RD2/Hogwarts Legacy/Valhale to chciałem koniecznie ograć serię Uncharted, inFamous, nowego Horizona + przez pół roku nie miałem dostępu do biurka, więc byłem bez peceta. No i nie powiem - pierwsze 3-4 miesiące było grane, ale po ograniu mocniejszych tytułów okazało
  • Odpowiedz
@Zoriuszka:
mam dość dobrego PC (rtx 3070) i i fajne stanowisko do grania/pracy oraz Xboxa Series X + 75 calowy tv - mimo, że dużo gier wygląda lepiej na PC, to jednak wygodniej mi się rozłożyć po 8h pracowania przy komputerze na kanapie i coś popykać niż siedzieć dalej przy komputerze. Dużym plusem mojej konfiguracji tj pc+xsx jest to, że abo gamepassa pozwala na granie na obu platformach w ramach
  • Odpowiedz
Jak dodał @Yahoo_ są też abonamenty, na PC również ale to jest to samo co na xboxie. Chociaż nie uważam, że gamepass to przyszłość to dla wielu jest to jednym z czynników grania na konsoli, biorą abonament i mają dostęp do nowych gier co miesiąc i czas na nadrobienie innych pozycji.


@dariuszszill: Z ciekawości dlaczego nie uważasz, że gamepass to przyszłość? Ten model sprawdził się w przypadku muzyki (spotify),
  • Odpowiedz
@Syskiev

konsola jest łatwiejsza i przyjemniejsza w obsłudze. Kupujesz grę, pobierasz i grasz, nie bawisz się w żadne klucze, launchery, konta, sterowniki, problemy z sprzętem i całą resztę syfu który masz na PC.


W czasach PS2/Win 98 może faktycznie tak było xd. Obecne konsole to upośledzone PC ze wszystkimi ich problemami za to bez głównych zalet. Sam fakt że istnieje coś takiego jak tryby wydajności, bo w 2024 konsola najnowszej generacji
  • Odpowiedz