Wpis z mikrobloga

W sumie tak sobie myślę że #ps5 to będzie ostatnia dla mnie generacja konsol Sony. Zostanie sam #pcmasterrace i Nintendo.

To jaka śmieszna jest ilość tytułów ekskluzywnych na te konsole w tej generacji, oraz iż ekskluzywy wychodzą po kilku latach na PC doprowadzą powoli do tej samej sytuacji co od lat z #xbox - nie opłaca się go kupować dla samych exow, tylko jeżeli ktoś chce mieć go jako główną platformę do grania.

#nintendo jak to Nintendo - ich gry to kwestia gustu, ja osobiście lubię, ale exow i to dobrych mają od #!$%@?
#przemyslenia #gry
  • 56
  • Odpowiedz
@Yahoo_: Moim zdaniem gamepass jest dobrym dodatkiem do normalnej dystrybucji gier. Jest tam duża ilość gier, ale tylko nieliczne są grami, które mają faktycznie jakąś treść, a dużo jest gier zapychaczy żeby była ilość a nie jakość. A tak to producentom nie opłaca się wrzucać gier do game passa chyba, że mają one już swoje lata i to jedna z form utrzymania ich grywalności, wtedy te gry przeżywają drugą młodość.
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator:

Obecne konsole to upośledzone PC ze wszystkimi ich problemami za to bez głównych zalet

Możesz wymienić te problemy? Ten tryb wydajności jest w niektórych grach, reszta albo stara się zoptymalizować grę pod sprzęt albo idzie w kierunki grafiki lub wydajności
  • Odpowiedz
@dariuszszill

Ten tryb wydajności jest w niektórych grach, reszta albo stara się zoptymalizować grę pod sprzęt albo idzie w kierunki grafiki lub wydajności


No właśnie - trochę śmieszne że w przypadku gry "zoptymalizowanej" pod daną konsolę nadal trzeba iść na spore kompromisy a zobaczyć pełen potencjał danej produkcji można dopiero na PC.
  • Odpowiedz
@Opiochoinka: wiadomo, że PC można postawić na stole albo parapecie albo na innej płaskiej powierzchni. Jednak myślę że większość używa PC przy biurku

@Alcoholic_Desacrator też mnie to irytowało, chyba tylko w Ratchet Clanka Rift Apart dałem radę grać na trybie jakości. Wszystkie inne gry przy trybie jakości momentalnie spadało do 30 klatek, przecież to ponury żart. Większość z nas ma TV 4k, a trzeba grać na fullHD na trybie
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: I tak i nie, dobrym przykładem jest GTA IV które do tej pory ma problemy z wydajnością na PC. Tutaj tak naprawdę wszystko zależy od producenta i tego ile pięniedzy więcej chce przeznaczyć na grę, bo w tym przypadku to kolejne miesiące pracy. Ja osobiście idę w tryb jakości, bo wole ładniejszą grafikę.
  • Odpowiedz
@kidi1: po 10 godzinach pracy siedzącej przy biurku mogę się zwalić na kanapę i w dowolnej pozycji grać na konsoli. To największy plus. A drugi, od zawsze moją ulubioną grą jest UFC którego nie ma na PC
  • Odpowiedz
@dariuszszill: zgodze się, różne gry mają różne problemy z optymalizacją na konkretnych platformach - i tu z tym nic nie zrobimy, można liczyć na jakieś patche czy coś ewentualnie. Dla mnie sporym minusem jest to, że na PS nie można sobie zrobić ustawień pod siebie, co jest możliwe na PC - tutaj dam sobie szczegółowosć na maxa, cienie obniżę na minimum, coś tam włączę, coś tam wyłączę i mogę się
  • Odpowiedz
@kamilmajster: No tak ale tutaj wracamy do pięniedzy, czyli producent musiał by więcej kasy wyłożyć na poszczególnym etapie produkcji a tak to przygotowuje już gotowe modele, które wybiera sobie gracz. Kwestia też ile graczy zwróci na to uwagę, a ile zostawi domyślne ustawienia gry.
  • Odpowiedz
@Zoriuszka Dla mnie PCet musi być bo gram w strategie, city buildrery i nawet taki counter strike, gdzie nie ma tego kompetywnego grania. Na konsoli tego nie ma i konsola jest lepsza do ogrywania zwykłych mainstreamowych gierek. To znaczy niektóre gry są, ale też nie ma modów i na padzie gra się słabo
  • Odpowiedz
To jaka śmieszna jest ilość tytułów ekskluzywnych na te konsole w tej generacji, oraz iż ekskluzywy wychodzą po kilku latach na PC doprowadzą powoli do tej samej sytuacji co od lat z #xbox - nie opłaca się go kupować dla samych exow, tylko jeżeli ktoś chce mieć go jako główną platformę do grania.


@Zoriuszka: Sony/MS i tak na tobie zarobi, bo jak nie kupisz na ps5, to wybierzesz
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: wszystko to wynika z braku znajomosci i angielskiego i polskiego. Chociaz ta poradnia pwn ktora wyslalas jes tpoprawna. Najbardziej mam beke jak pismaki pisza "eksluzywny wywiad" mylac slowa eksluzywny i na wylacznosc. Swego czasu byl eksluzywny wywiad ksiecia harrrgo z Oprah Winfrey. A on byl eksluzywny nie bo siedzieli w willi za 100 milonow dolarow ale byl na wylacznosc CBS xD
  • Odpowiedz