Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pamiętacie jeszcze tagi #2godziny i #4godziny ?

Otóż ostatnio zauważyłem, że przez pewien czas nie mogłem się zabrać za niektóre rzeczy - coś tam robiłem ale nie wszystko - niektóre projekty są rozgrzebane, inne cały czas w fazie "planów", jeszcze inne odwlekam od dłuższego czasu. Postanowiłem z tym skończyć.

Właśnie zaczyna się druga połowa roku, lub III kwartał jak kto woli. W sumie przyszło mi to dziś na myśl, oraz uznałem, że może trochę zmotywuje się jak będę was informował co u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) A może zmotywuje też kogoś? ¯\(ツ)/¯

---

Ale do rzeczy - otóż chce podzielić czas produktywny na kilka "projektów" (czy jak kto woli - kategorii). Oto one:

[ Tworzenie stron WWW ] - Chciałbym zacząć zbierać więcej zleceń, oraz pracować szybciej nad obecnymi. Tworzę strony w #wordpress i sklepy w #woocommerce - tutaj chce zacząć się lepiej promować - reklama google i pozycjonowanie (seo) - oczywiście po zdobyciu odpowiedniej wiedzy w tym temacie.

Tworzenie zleceń dla klientów, a gdy nie będzie zleceń (lub będę czekać na materiały) - chce rozwinąć "firmowego bloga" - ogólnie taką bazę wiedzy dla klientów na temat stron WWW. Pod SEO, ale też pod to, aby w razie powtarzających się pytań odesłać klienta do wpisu na blogu, gdzie dowie się wszystkiego.

Mirki - Jakby ktoś potrzebował stronę to pisać priv - dla Mirków zniżka 10% ( ͡ ͜ʖ ͡)

[ Sprzedaż e-produktów ] - niestety temat rozgrzebany... Tutaj chce stworzyć e-produkty, postawić dla nich sklepy, uruchomić reklamy google ads i fb ads. Dlatego nie może w planie dnia/tygodnia zabraknąć tego projektu. Chciałbym pójść z tym do przodu, a nie jak obecnie - jak mam zryw to coś porobię, a potem długo długo nic...

Tworzenie własnych e-produktów - takich jak e-booki, poradniki, kursy online (będą one na własnej stronie - na przykład na WordPress + wtyczka TutorLMS), oraz inne jeżeli coś w trakcie przyjdzie mi do głowy. Do tego - tworzenie zaplecza reklamowego, tworzenie pod to strony, prowadzenie socjal mediów, promocja i wszystkie działania z tym związane.

[ #afiliacja ] - temat tymczasowy, bo fajnie żeby parę stówek miesięcznie wpadło. Ale nie jest to coś, czym chciałbym się zajmować dłuższy czas - ważniejsze są 2 powyższe projekty. Na działania związane z afiliacją planuję poświęcić nie więcej niż 4h tygodniowo. Mało, ale to ma być po prostu dodatkowa kasa, którą do czegoś wykorzystam - na przykład odłożę i będzie na budżet reklamowy do wyżej wymienionych projektów.

Działałem w tym troszkę czasu, ale ostatnio wszystko się zawaliło. Zablokowali mi konta, ogłoszenia, i muszę zaczynać troszkę od nowa - tym bardziej że moje dochody spadły z tego ostatnio prawie do zera... Działam na myLead i pozyskuje leady za rejestrację na portalach (obecnie w modelu CPA, CPL). Chce pododawać ogłoszenia na różnych serwisach, oraz dać autoresponder w mailu. Napisałem też w Pythonie program do automatycznego odświeżania takich ogłoszeń. Tutaj przede wszystkim - automatyzacja i pewnie proste działania w tygodniu, aby coś iść do przodu i odnowić zarobki do poziomu kilku stówek miesięcznie (a może i więcej?). W tym temacie mogę również nic nie robić w danym tygodniu jak wolę zająć się innymi projektami.

[ Sport/zdrowie/itp ] - tutaj wypadało by zrzucić tzw "piwny brzuszek" bo już mi się lekki zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°) I ogólnie się ruszać, a nie tylko siedzieć przed komputerem. Przez zimę zaniedbałem sport i niestety dopiero w czerwcu wróciłem z powrotem do jego uprawiania... Jako że nie jestem zawodowym sportowcem, to wolę wybrać coś co lubię i chętnie to robię, aby nie "zmuszać się" do czegoś - na przykład nie przepadam za bardzo za bieganiem. Przede wszystkim są 2 rzeczy które lubię i chciałbym to robić - rower i basen. Na rowerze lubię pojechać w jakieś ciekawe miejsce i je obejrzeć, czasem odkrywam nowe miejscówki. Basen też spoko sprawa i można się troszkę schłodzić w te upalne dni. Z czasem może jakieś ćwiczenia w domu do tego wejdą.

Na start chce zacząć od czegoś małego - minimum 2x w tygodniu (rower lub basen), a potem zwiększyć tą częstotliwość (np 3x + jakieś ćwiczenia w domu).

[ #samorozwoj ] - czasem warto się coś pouczyć i poczytać. Tutaj będzie wszystko co prowadzi do rozwoju - czytanie książek (tematycznych), czytanie blogów, kursy itp. Na przykład z tematyki SEO, WordPressa, marketingu, afiliacji, itp.

[ inne ] - tutaj reszta rzeczy która jest produktywna, ale nie jest to konkretny projekt. Czasem kolega który ma firmę zleca mi napisanie jakich prostych programów w pythonie jak do czegoś potrzebuje - oczywiście nie za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasem trafi się coś innego. Robię też remont. Czyli tutaj wszystko, co robię innego w ciągu dnia, co uważam za produktywne. W tej kategorii też można dodać na przykład przygotowywanie dokumentów dla księgowego.

-----

Uff wyszła trochę ściana tekstu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wpisy planuję publikować nie codziennie (bo to bez sensu i nikomu nie będzie sie chciało czytać), ale może co tydzień - jakiś wpis podsumowujący. Co się udało, co się nie udało, ile godzin na co poświęciłem itp.

Trzymajcie za mnie kciuki mirasy ()

Mały tl;dr


Może nawet dam swój tag - #produktywnylukas - zapraszam do obserwowania lub czarnolistowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rozwojosobisty #produktywnosc #publicznadeklaracja #samorozwoj #rozwojosobistyznormikami #pasywna25ka
  • 2
  • Odpowiedz
@lukasj: Hej, jeżeli robisz strony i szukasz pieniędzy za afiliacje, ale jeszcze nie robisz pozycjonowania to możemy się dogadać. Pozycjonuje strony, zazwyczaj w granicach 1000-3000zł brutto - jeżeli miałbyś jakiegoś klienta na pozycjonowanie to moge dać 50% wartości 1 faktury za leada. Wystarczy, że przekierujesz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz