Wpis z mikrobloga

Byłem u psychologa. Czy raczej psycholożki. Z psycha naprawdę ze źle, myśli samobójcze, depresja. Powiedziała mi, że leki tylko zagłuszą ten stan a najlepsza będzie psychoterapia. Przychodzę na jedną wizytę. Pyta mnie tylko o dzieciństwo i mówi że wszystkie moje problemy wynikają z dzieciństwa. Co z tego że była nas czwórka i reszta rodzeństwa nie ma takich problemów z psycha jak ja. Już nie mówiąc o tym że w domu było w porządku. Obydwoje rodziców, nikt nie pił i nie wspominam zle okresu dzieciństwa a rodzinkę zawsze chętnie odwiedzam. Na drugim spotkaniu już zapomniała o co mnie pytała i cały czas powielała temat. W dodatku miała polskie nazwisko dwuczłonowe a dawała czysto ruskim akcentem. Zabulone 600 zł za wizyty gdzie nie widzę żeby mi to cokolwiek pomogło oprócz tego że portfel bardziej pusty ( ͡º ͜ʖ͡º). I pytanko do was. Czy ten cały psycholog cokolwiek daje i czy warto w to inwestować hajs dalej? Czy to nabijanie w bambuko i ma działać tylko jako placebo?
#przegryw #psychologia
  • 48
  • Odpowiedz
  • 0
Z psycha naprawdę ze źle, myśli samobójcze, depresja


@Cieple_Mleko: to #!$%@? do psychiatry, psycholog nie jest lekarzem
W takiej sytuacji leki + dodatkowo psychoterapia + zmiany w życiu (bo depresja ma jakieś przyczyny - więc na początek więcej ruchu, lepsza dieta, dbanie o higienę snu i inne podstawy)
  • Odpowiedz
  • 0
@Cieple_Mleko: Mężczyzna jeżeli się wybiera do psychologa/psychiatry to powinien iść TYLKO I WYŁĄCZNIE DO INNEGO MĘŻCZYZNY. Kobiety nie rozumieją męskich problemów.
  • Odpowiedz
  • 0
@Cieple_Mleko: po pierwsze to psycholog to nie psychoterapeuta. psycholog nie jest lekarzem. po drugie - zanim zlokalizuje sie problem (skutecznie, nie jak w przypadku tej #!$%@?) to mija miesiąc lub dwa, a dopiero potem zaczyna się przepracowanie problemu - powiedzmy rok lub dwa. a ty chcesz po 600zł efektów bycia od razu zdrowym? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
  • 0
@Cieple_Mleko: Skoro uważasz, że jest niekompetentna albo niepoważnie podchodzi do tematu, to idź do kogoś innego. Ewentualnie możesz dać jej ostatnią szansę i pójść tam jeszcze raz, ale powiedzieć o wszystkich wątpliwościach co do tej terapii, z których zwierzasz się tutaj wykopkom. A jeśli zdecydujesz się pójść do kogoś innego, to też powinieneś wspomnieć, co było powodem zakończenia współpracy z poprzednim terapeutą.
Pamiętaj, że dla psychologa jesteś obcą osobą i
  • Odpowiedz
  • 0
Powiedziała mi, że leki tylko zagłuszą ten stan


@Cieple_Mleko: Dlatego się je dostaje najczęściej po to żeby "zagłuszyć ten stan" i zeby terapia była skuteczniejsza
  • Odpowiedz