Wpis z mikrobloga

Hej

Mam od prawie miesiąca kompa z dwoma dyskami, jeden gen4 oraz jeden gen5, konfiguracja sprzętowa maszyny nie była moim dziełem lecz na razie jej nie podaję.
Oba dyski są od PNY a post piszę głównie w temacie tego dysku gen5 czyli dokładnie CS3150 with heatsink.
Nie sądziłem że jak temperatury za oknem zaczną przebijać 25 stopni na zewnątrz to ten dysk stanie się tak okrutny dla moich uszu a dokładnie przy obciążeniu grami jego zachowanie można opisać do stojącego odpalonego w miejscu samochodu któremu się dodaje/odejmuje gaz.

I zastanawiam się co mam zrobić z tym faktem żebym go zaraz nie wywalił za okno. Próbowałem coś z krzywą wentylatorów, na zdjęciu aktualna krzywa.
Dysk z względu iż jest gen5 to jest zamontowany nad GPU bo tam jest jedyne miejsce dla niego. Jeżeli zdejmę radiator i zamontuję przykładowo fabryczny od płyty (którego niestety nie posiadam bo go nie dostałem) to przypuszczam że ten zacznie wpadać w throtling termiczny.
Natomiast jak zamontuję go w slocie gen4 to obetnę mu wydajność co nie ma totalnie sensu.

W ostateczności myślałbym go sprzedać jak tak to ma dalej wyglądać i kupić sobie przykładowo takiego KC3000 2TB i może będę miał wolniejszy dysk czego pewnie specjalnie nie odczuję, natomiast pojemniejszy i mniej hałaśliwy.

Z tych ważniejszych ewentualnie rzeczy to obudowa Cougar Duoface Pro RGB z 4 wentylami, 3 przód i jeden tył a procek chłodzony Silent Loopem 2 360mm.

#pc #komputery #hardware #pcmasterrace
RexRX - Hej

Mam od prawie miesiąca kompa z dwoma dyskami, jeden gen4 oraz jeden gen5...

źródło: Zrzut ekranu 2024-06-30 141525

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RexRX: ustaw krzywą tak, żeby obroty wentylatorów były jednostajne w całym zakresie temperatur, na takim poziomie RPM, na którym ich głośność nie jest uciążliwa. Potem sprawdź jak wyglądają temperatury pracy dysku.
  • Odpowiedz
  • 0
@Elberus: Chciałbym lecz jak zauważysz to jestem ograniczony że mogę zrobić cokolwiek samemu do 70%, od 70% mają latać na 100% czyli poziom odrzutowiec
  • Odpowiedz