Wpis z mikrobloga

Wkurza mnie ten #windows10 taki pomysł się nasuną aby znowu spróbować z #linux ale nie chce mi się znowu na nowo wszystko formatować i bawić się z kopiowaniem plików. Gry to nie problem ale mam sporo emulatorów, plików związanych z moim hobby i szczerze dużo z tym pierdzielenia. Czy da się jakoś przesiąść się na inny system bez większego bólu związanego z przenoszeniem plików?

#programista15k #pcmasterrace #komputery
  • 23
  • Odpowiedz
Czy da się jakoś przesiąść się na inny system bez większego bólu związanego z przenoszeniem plików?


@MxS89: nie. Z prostego powodu: narzędzia dobiera się do wykonywanej pracy a nie odwrotnie.
  • Odpowiedz
@MxS89: Niezbyt, ale jak chcesz przetestować (czy wszystko śmiga) to Wubiuefi możesz zainstalować. To program, który instaluje Ubuntu (22.04 niestety, a nie najnowsze) na wirtualnym dysku, przez co w razie jak cię Linux wkurzy, to go z poziomu Windowsa usuniesz z tej samej apki
  • Odpowiedz
@MxS89: nie instaluj Linuxa.

Linux nie jest Windowsem.
To nie wina Linuxa, że Twój windowsowy program na nim nie działa.
To nie wina Linuxa, że przeciętny windowsiarz panicznie boi się terminala.
Linux nie jest dla windowsowych uchodźców!
  • Odpowiedz
  • 0
@Bpnn: Pracowałem na Linuxe i pytanie nie brzmiało o linuxe tylko o w miarę bezbolesnym przejściu na ten system. Proponuje poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MxS89: możesz zainstalować Linuxa obok Windowsa. Jak wybierzesz jakąś dobrą dystrybucję (np. ArchLinuxa) i środowisko (np. XFCE) pojawi Ci się na pulpicie taka ikonka. To po prostu dysk z Windowsem. Masz przez jakiś czas dwa systemy, aby przesiadka przebiegła w miarę płynnie i bezboleśnie. W każdym momencie możesz zdecydować, że wracasz do Windowsa i Linuxa usuwasz lub odwrotnie - uda Ci się przenieść na Linuxa i z czasem np. stwierdzisz,
rtp_diov - @MxS89: możesz zainstalować Linuxa obok Windowsa. Jak wybierzesz jakąś dob...

źródło: Przechwycenie obrazu ekranu_2024-06-29_17-06-52

Pobierz
  • Odpowiedz
@MxS89: nie instaluj Linuxa.


Linux nie jest Windowsem.

To nie wina Linuxa, że Twój windowsowy program na nim nie działa.

To nie wina Linuxa, że przeciętny windowsiarz panicznie boi się terminala.

Linux nie jest dla
  • Odpowiedz