Wpis z mikrobloga

pytanie do osób spod tagu #szosa a jednocześnie #warszawa - Czy szosa nadaje się do jeżdżenia po wawie? Prędzej pólnocna/północno-wschodnia część warszawy, czyli głównie przeciętne ścieżki rowerowe. Czy w ogóle szosa nadaje się do jazdy po DDR czy sobie odpuścić? mam MTB ale kombinuje aby poprawić wygodę i skuteczność jeżdżenia bo i tak większość czasu jeżdzę po asfalcie/kostce. #rower
  • 11
  • Odpowiedz
@m76859: no niby pojeździsz, ale zanim się rozkulasz to musisz zwalniać, bo jedzie ktoś na DDR'ce, co odbiera całkowitą radość z jazdy na tego typu rowerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@m76859 zależy jaka szosa, imo najlepszy przełaj. Nie przepłacasz że coś jest gravelem, opona 32 idealna na miasto/parki/DDRy. Ale jak teraz na MTB Ci nie wygodnie to tego na szosie/przełaju nie poprawisz. Najpierw spróbuj zmienić opony na bardziej miejskie.
  • Odpowiedz
@m76859:

Jak ma być wygodnie to gravel, nie szosa.

Chociaż mniej sportowa szosa typu endurance czy raddoneur i tak będzie wygodniejsze od bardzo sportowego MTB XC.
  • Odpowiedz
@m76859:

Jeździłem do pracy Ursynów – Białołęka najpierw na MTB, a potem na szosie.

Oczywiście szosą nie pojedziesz sobie wzdłuż Wisły po praskiej stronie, ale poza tym nie widzę żadnych minusów.

I nie jeżdżę po ulicach, jeżdżę tylko po DDR
  • Odpowiedz
@m76859: kilka lat jeździłem po Warsawie na singlu z dropbarem i oponą 22-25 i co mnie wytrzęsło to moje, ale nie było tragedii :)
Na codzienne dojazdy wyścigowa szosa o agresywnej geometrii i z oponą poniżej 28mm nie będzie najlepszym wyborem, ale jakaś endurance z gumą 30-32 już będzie całkiem ok.
  • Odpowiedz