Wpis z mikrobloga

Byłem oglądać Rometa Aspre 2 w rozmiarze 52 (178cm wzrostu, 82cm przekrok) i wydawał mi się za duży, plecy strasznie wyciągnięte i pozycja mocno pochylona. Nie wydawało mi się to za wygodne ale niestety nie mogłem się przejechać na jakąś dłuższą traskę.

Czy tak ma być i idzie się przyzwyczaić do tej pozycji? Nie jeździłem nigdy na niczym z barankiem.

#rower #jakirower #gravel
  • 20
  • Odpowiedz
@MordimerMadderdin: Ten Aspre 2 w rozmiarze 52 to używka za 3800PLN z małym przebiegiem, właściciel ma 172cm i założył dłuższy mostek bo mu tak wygodniej. Fajnie jakby mi ten rozmiar pasował bo w tej cenie w mojej okolicy nic lepszego nie ma :)

@LZBNZ: Wzrostem mały, nadrabiam długością w innym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mateusz_dzordan5656: 52 (M) wg rozmiarówki na stronie Rometa jest 165-178, jesteś na styku rozmiarów M/L więc to nie jest kwestia roweru tylko raczej Ciebie, tym bardziej że jak sam piszesz nigdy na baranku nie jeździłeś. Mniejszy będzie za mały imho.
  • Odpowiedz
@mateusz_dzordan5656: Czyli 52 by pasowała. Ale też musisz wziąć pod uwagę, że ogólnie seria Aspre ma bardziej "agresywną" (pochyloną) pozycję niż inne gravele, co nie każdemu może podpasować. U mnie z początku też czułem się dziwnie, bo to był pierwszy gravel i baranek, ale przyzwyczaiłem się dosyć szybko. Za to plecy mnie bolały przez pierwsze 400-500 km jazd przy odległościach 40+, ale potem widocznie wyrobiły się mięśnie za to odpowiedzialne.
  • Odpowiedz