Wpis z mikrobloga

Kuźwa, trawicie to? Jest za chwilę połowa 2024 roku...
Niby ciągle czas, życie idzie do przodu, a jednak czuję, jakbym stał cały czas w jednym miejscu...
Staram się czytać książki, jeździć na rowerze, grać na ukulele... Zajmować się swoimi pasjami... A jednak czuję, jakbym w ogóle nie ruszył się z miejsca...

Stoimy w miejscu, a jednak idziemy naprzód, tylko w stronę zachodzącego słońca...

Też macie takie dziwne uczucie, że oczami widzicie, że w pewnym kierunku się rozwijacie, ale sercem cały czas stoicie w jednym miejscu, gdzie to miejsce jest opustoszałe, samotne???...
( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przegryw #depresja #samotnosc #zyciejestdodupy
Akinori456 - Kuźwa, trawicie to? Jest za chwilę połowa 2024 roku...
Niby ciągle czas,...

źródło: temp_file4019544653892286220

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Akinori456: to w jaki sposób mamy skonstruowaną rzeczywistość, to jak wygląda życie na Ziemi - nie sprzyja rozwojowi duchowemu. Dorastasz, stajesz się mądrzejszy, rozwijasz i w pewnym wieku dostrzegasz, że świat nie jest takim miejscem jakim powinien być. Można zmienić swoją postawę i robić coś w myśl "jeśli chcesz zmienić świat, najpierw zacznij od siebie", ale do końca to nie działa. Stąd być może uczucie tego wewnętrznego zakłopotania - przynajmniej
  • Odpowiedz
@Akinori456: od wczoraj mam strasznego doła i poczucie mijającego czasu, wczoraj minął równo rok jak mój bardzo dobry kumpel zmarł i ciągle mi chodzi po głowie, ostatnie dwa lata to mnie psychicznie zajechały...
  • Odpowiedz
@Akinori456 No chyba nie bardzo... Pasja to powinno być coś w czymś się spalasz, że budzisz się w nocy o północy i możesz gadać o tym jak #!$%@?. Jara Cię fakt że znowu będziesz to robił - a nie żeby było ci wstawić na Insta..

A tu tego nie widzę..
  • Odpowiedz
@bulbulator90: to, że ty tak reagujesz na hobby nie oznacza, że inni też tak muszą reagować. Przez to, że ktoś w spokoju sobie coś tam robi, dla samego siebie i sprawia mu jakiś rodzaj satysfakcji to nie można tego nazwać hobby bo wydałeś werdykt ? Kim ty jesteś, żeby deprecjonować czyjeś życie ?
  • Odpowiedz
@nieaktywny_88

Jestem szefem wszytkich szefów.

Niby w którym miejscu deprecjonuje?? Nie zesraj się napinaczu

Sam autor pisze ze mimo pasji czuje ze stoi w miejscu, czyli że życie po prostu tak o - przecieka mu przez palce. Przy prawdziwej pasji nie odczuwalby czegoś takiego...
  • Odpowiedz
@Akinori456 bo pusta egzystencja pozapychana milionem hobby i ciekawych zajęć nie daje w życiu poczucia spełnienia. Nie mówię że tak jest w przypadku OPa bo nie wiem jak wygląda jego życie tylko ogólnie. To co da spełnienie i radość z każdego dnia to szczere i pełne miłości związki z innymi. Radość z dawania siebie, opieki i troski. Realizacja siebie w miłości do męża, dzieci, rodziców, sąsiadów. Frazesy typu: miłość to jedyna
  • Odpowiedz
To co da spełnienie i radość z każdego dnia to szczere i pełne miłości związki z innymi. Radość z dawania siebie, opieki i troski. Realizacja siebie w miłości do męża, dzieci, rodziców, sąsiadów.


@Melisandre: A potem robicie sobie dzieci, bo ktoś tak w necie napisał i przez chwilę pomyślałeś "Kurde, może tego mi brakuje?" po czym wychowujesz dzieciaka tylko po to, żeby go uwolnić w wieku nastu lat i wywalić
  • Odpowiedz
@Akinori456: ja mam poczucie ze przez pierwszy lockdown w trakcie pandemii moje życie stanęło w miejscu mimo, ze się rozwijam to nadal ciagle myśle o tych czasach przed pandemia i mam wrażenie ze to było rok a nie cztery lata temu
  • Odpowiedz