Wpis z mikrobloga

#wynajem #nieruchomosci #tesla #inwestycje
Mam garaz w centrum miasta z podciagnieta sila, naokolo stare kamienice i slabo z parkingami.
Tak sobie pomyslalem ze warto wynajac i przy okazji umozliwic "tankowanie" elektrycznego samochodu z lekka prowizja za prad.
Jak to wyglada prawnie, czy skarbowka sie nie zesra bo to jakis koncesjonowany uberhandel energia a nie tylko korwinowska sprzedaz paroweczek? Wiadomo podatek od dochodu ale moze cos wiecej potrzeba.
Sa jakies systemy przedplatowe do pradu w sensie na uzytek prywatny? Wiem ze sa liczniki przedplatowe ogolnie od Enea itc ale moze na rynku istnieja gotowe rozwiazania prywatne ze placisz blikiem za kW cos jak na postoju kamperow.
To jest tylko luzny pomysl, co o tym sadzicie?
  • 6
  • Odpowiedz
  • 2
@darek-jg założę się, że @othe2137 nie wie ile może max pociągnąć wynajmujący o ile musiałby zwiększyć ten czynsz. Np. Zwykła tesla z aku 100kWh ładowana codziennie przy założeniu średniej stratności rzędu 15% i cen po lipcu na poziomie 1.2 zł/kWh jest w stanie pociągnąć miesięcznie ~4300zł. A za 5k/msc nikt garażu nie wynajmie.

Zatem prościej będzie założyć podlicznik i dogadać się z najemcą na niewidzialne dla urzędu rozliczenia w gotówce
  • Odpowiedz
@othe2137: Lepiej ustalić czynsz z górką np że 300kWh miesiecznie jest wliczone a jak ktoś wezmie wiecej pradu to rozliczyc się w gotówce i gotowe. Jaka masz taryfe w tym garażu C czy G? Bo chyba taki osobny garaż pod wynajem to racze jC a wtedy prąd już dosć drogi
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1 prad jest ciagniety z mieszkania(w sensie projektowo, nie ze tam jakos sobie sam podlaczylem), wystarczy ze prowizje ustale jak na miescie i juz sie bedzie oplacalo bardziej zostawic na noc do ladowania.
@majk3l zgadza sie nie wiem ile ciagnie pradu elektryk i to tez zalezy od osoby wynajmujacej.
  • Odpowiedz
zgadza sie nie wiem ile ciagnie pradu elektryk i to tez zalezy od osoby wynajmujacej.


@othe2137: Ciągnie tyle prądu co jest w gniazdku, tzn 11kW, bo zakładam 3 fazy po 16A, bo takie zwykle auta mają ładowarki pokładowe.
Widzę że @majk3l liczy 3100kWh miesięcznie co wystarczyłoby na 15500km co daje 10h jazdy dziennie bez przerwy ze średnią prędkością 50km/h.
Musiałoby to być jakieś ostre taxi.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yelonek oczywiście podałem skrajny przypadek, żeby gość wiedział na jakie okazje się zabezpieczyć.

10h jazdy dziennie bez przerwy ze średnią prędkością 50km/h.


@Yelonek albo, 5h przy 100km/h ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz