Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait #pracbaza #korposwiat

Ja #!$%@?, jak zrobić takie zadanie?

Dzisiaj byłem na rekrutacji i dostałem do zrobienia na kartce w 30 minut. Podobno większość to rozwiązała a ja nawet nie wiedziałem jak to gówno zacząć xD

Jakby ktoś pytał to takie zadanka teraz dają dla Senior Java Spring Boot CRUD developera z AWS, kubernetesem i terraformem w stacku, stawka 21 000 zł netto b2b + VAT (bez urlopów, hybryda 2 dni z biura). Co to w ogóle jest jakieś modulo?

Given two positive integers low and high represented as strings, find the count of stepping numbers in the inclusive range [low, high].

A stepping number is an integer such that all of its adjacent digits have an absolute difference of exactly 1.

Return an integer denoting the count of stepping numbers in the inclusive range [low, high].

Since the answer may be very large, return it modulo 10^9 + 7.

Note: A stepping number should not have a leading zero.

Constraints:

1 <= int(low) <= int(high) < 10^100

1 <= low.length, high.length <= 100

low and high consist of only digits.

low and high don't have any leading zeros.


Example 1:

Input: low = "1", high = "11"

Output: 10


Example 2:

Input: low = "90", high = "101"

Output: 2
  • 73
  • Odpowiedz
@TwojHimars: Nie ma sąsiadujących, więc do 1,2,3... się też liczą. W drugim chodzi o 101, nie o 100. Jest napisane DOKŁADNIE różnica o 1.

Zadanie z tego co pamiętam sprowadza się do wzoru matematycznego.

EDIT: Dobra, tutaj jednak grafy wchodzą w gre, BFS albo DFS
  • Odpowiedz
@Creamfields: no a najgorsze że podobno masa kuców takie zadania robi bez żadnego przygotowania xD ja to bym musiał ze 3 miesiaće takie zadania, po godzinach, jak frajer, bez godności (czyli typowy pasjonat hehe) robić by to ogarnąc
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Nawet jeśli jakiś ultra aspołeczniak 190 iq klepiący leetcode od 10 lat wziął się za to zadanie to zajęłoby mu to do kilku minut, tymczasem AI wygeneruje ci NAJLEPSZY możliwy algorytm w sekudndę, naiwniacy dalej myślą, że AI to tylko zabawka.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: dobra odpowiem merytorycznie: należy napisać funkcję która sprawdza czy dana liczba jest stepping liczbą oraz zastosować ją w prostej pętli. W samej funkcji też należy przeiterować po cyfrach i sprawdzić warunek dla sąsiadów danej cyfry. (Jak ich nie ma to warunek spełniony). Operator modulo to % - reszta z dzielenia. Z którą częścią jest problem? To rozwinę.
  • Odpowiedz