Wpis z mikrobloga

Ile według was powinien trwać okres masowy? Są jakieś przeciwwskazania przed ciągnięciem go, aż do oczekiwanego skutku? Jestem na masie już dwa lata, zaczynałem po mocnej redukcji od ok. 70kg, teraz waga pokazuje 84kg. To 7kg rocznie. Wykres wagi z tych dwóch lat jest niemal liniowy, moją docelową wagą jest ok. 90kg, tak żeby po redukcji zostało te 80-kilka bo nie chcę wracać do bycia chudym szczurem. Według tego powinienem masować jeszcze niecały rok. Co o tym myślicie? Pytam dlatego, że nie słyszałem jeszcze żeby ktoś poza ciągnął masę dosłownie latami (pod kątem budowania sylwetki, nie trójboju etc) :P #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 11
  • Odpowiedz
@Sir_Lucifer: no to jak nie jest źle i czujesz się dobrze to se masuj i wbijaj mięśnie i tyle. Co kto lubi. Ja bym pewnie machnął mini redukcję choćby dlatego że jest lato i w lecie wolę być szczuplejszy ale to tylko moja preferencja.
A jak czujesz zastój i nic nie idzie do przodu to można coś w treningu pokombinować. Może np. krok w tył z ciężarem i potem znów
  • Odpowiedz
@Sir_Lucifer Wszystko zależy od tego jak mocno ci brzuch zalało i jak się czujesz. Możesz sobie robić przerwy między masowaniem załóżmy na miesiąc redukcji i dalej masa byleby zbić niepotrzebny tłuszcz. Nie ma limitu kg, ale jak już więcej przychodzi tłuszczu niż mięśnia to jest to znak by jednak nie iść dalej.
  • Odpowiedz
@Sir_Lucifer: Abyś robił minicuty(tak z co najmniej miesiąc trwające) dla zdrowotności i zbicia fatu co pare miesięcy(3-4) i możesz do usranej śmierci masować. Low carb + IF w tym okresie mocno wskazane dla regeneracji organizmu.
  • Odpowiedz