Wpis z mikrobloga

Chciałabym trochę nadrobić popularny temat AI, a konkretniej narzędzi, które by mi ułatwiły pracę na co dzień.
Czy ktoś z was może uczestniczył w kursie https://www.aidevs.pl/ ?
Wiem jak wykopki podchodzą do kursów, ale może tutaj będzie wyjątek i ktoś poleci?

Albo jakieś darmowe materiały o chatach, promptach, llm itd?
#ai #programista15k #pracait
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@donalejd Andrej Karpathy na YouTube za darmo tłumaczy tyle żeby zrozumieć wszystkie podstawowe rzeczy od środka. Ale nie pokazuje jak można używać AI, od tego jest masa innych kanałów na YT.
  • Odpowiedz
@donalejd: Jakub Mrugalski nie jest zadnym specjalista od ai, to admin, Mateusz Chrobok to grubas co bardziej sie zna na security, a tego pierwszego to nie kojarze.

To jest obrzydliwe troche zeby za takie rzeczy sciagac tyle kasy, poszukaj sobie na reddicie wiedzy albo jakies kursy na udemy za 60 zl

W it kiedys ludzie za darmo sie dzielili wiedza a teraz masz jakis zjebk ow co pienieza kazdy popularny
  • Odpowiedz
@donalejd Jak Cię stać to bierz. Te kursy to jest tak jakbys zamiast czytac 10ksiazek za darmo(musisz sama poszukać w bibliotece jakie) to płacisz 1-3tys i dostajesz ładnie opracowane streszczenie tych 10 książek.

Książki to poprostu materiały ktore mozesz za darmo znałesc w internecie tylko w streszczeniu masz ladnie zebrane. Dla kogos kyo ma duzo kasy a nie ma czasu sa spoko, dla kogoś kto ma sporo czasu i nie ma
  • Odpowiedz
  • 0
W it kiedys ludzie za darmo sie dzielili wiedza a teraz masz jakis zjebk ow co pienieza kazdy popularny temat chociaz zadnymi specjalistami to oni nie sa


@keksoa: nie uważam, żeby było to coś złego. Wolę jak ludzie się cenią. Dzięki temu wyższy próg wejścia i więcej pracy.

Natomiast niech za ceną idzie też jakość, bo zalew bootcampów prowadzonych przez niekompetentnych ludzi jest szkodliwy
  • Odpowiedz
@donalejd:

Natomiast niech za ceną idzie też jakość, bo zalew bootcampów prowadzonych przez niekompetentnych ludzi jest szkodliwy

Nigdy nie idzie bo wiedza w it jest tania, zawsze byla. Ja juz rozne kursy przerabialem i prywatnie i zawodowo i nigdy bym nie powiedzial ze to bylo warte takich pieniedzy. Ba kursy z udemy nie sa gorsze jakosciowo od takich za 2 tysiace.

jedyna zaleta tak drogich kursow to ze jak tyle zaplacisz to raczej skonczysz bo szkoda kasy
  • Odpowiedz
@donalejd Dobre kursy mają gwarancję zwrotu kasy. Zazwyczaj rusza sesja i materialy dostajesz etapami np przez 3 miesiące, a np do 2 tygodnia mozesz sie wycofać i zwracają kasę
  • Odpowiedz
Zazwyczaj rusza sesja i materialy dostajesz etapami np przez 3 miesiące, a np do 2 tygodnia mozesz sie wycofać i zwracają kasę


@zibizz1: tak i przez te pierwsze 2 tygodnie to masz jakies materialy wprowadzajace a te wartosciowe to pod koniec xd

jak ktos chce wyrzucac kase w bloto to jego sprawa, ale lepiej juz ta kase dac na jakas fundacje a nie dla kolejnego grubego matiego ktory siedzi na youtubie bo w branzy za slabo zarabia
  • Odpowiedz
54.5% - Osób, które ukończyły cały kurs

czyli ludzie placa 2 kola i polowa z nich odpada przy kursie na 50 godzin i dostep do kursu masz tylko przez rok i pozniej ci powiedza nara xd to aniserowicz ma na tyle przyzwoitosci ze kurs masz dozywotnio + aktualizacje
  • Odpowiedz
@donalejd Ja uczestniczyłem w 2 edycji i polecam. Dużo się dowiedziałem na temat tego jak w ogóle działa gen AI, jakie ma możliwości i ograniczenia. Kurs zalicza się prostymi (choć nie zawsze) zadaniami praktycznymi. Aktualnie się zastanawiam czy nie wziąć udziału w tej edycji
  • Odpowiedz
tak i przez te pierwsze 2 tygodnie to masz jakies materialy wprowadzajace a te wartosciowe to pod koniec xd


@keksoa: No ale możesze ocenić że jeśli poczatek to zbyt podstawowe informacje i słabe to rezygnujesz bo kurs nie jest wart kasy.

@Potezny_Odyniec Ja jednak wole darmowe materiały. Te płatne kursy są jak p--o kraftowe albo lody rzemieślnicze. Dostajesz 20% lepszy produkt za 20x drożej. Taki kurs powinien kosztować maks
  • Odpowiedz
prawie 2 kola, ci ludzie niezle roluja frajerow xD


@keksoa: Dlaczego uważasz to za rollowanie frajerów?

W it kiedys ludzie za darmo sie dzielili wiedza a teraz masz jakis zjebk ow co pienieza kazdy popularny temat chociaz zadnymi specjalistami to oni nie sa


@keksoa: Nadal tak jest. Jest mnóstwo materiałów za darmo. Płacisz za to, że ktoś Ci weźmie najważniejsze rzeczy z tych darmowych materiałów i je wyłoży.
  • Odpowiedz
@uzytkownik_wykop_pl: Nie poda bo ci goście co ten kurs zrobili to przecież też wszystkiego się pewnie nauczyli z neta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zakładając że z szkolenia mają koło 1000 zł na czysto i 4000 uczestników to 4 miliony zarobione. Wychodzi pewnie około milion na lebka. I tak się żyje w szkoleniowej branży.

To nie jest zazdrość. Ale po prostu kiedyś ludzie się wiedzą za darmo
  • Odpowiedz