Wpis z mikrobloga

Buduję dom w niekonwencjonalnym kształcie (wymuszony przez działkę) i mam wrażenie, że kwestia monitoringu została potraktowana trochę po macoszemu podczas wykonywania instalacji.

Aktualnie prezentuje się tak jak na pierwszym rzucie gdzie gwiazdkami oznaczono miejsce skrętek a zielonymi strzałkami obszar/kierunek który mają obejmować.

Mam jednak trochę wątpliwości ponieważ przód domu jest bardzo dobrze pokryty, a tył (szczególnie ogród za domem) w ogóle. Kamera na dole na środku jest we wnęce z drzwiami i miała służyć typowo jako monitoring drzwi wejściowych. Ale w sumie pod drzwi nikt nie podejdzie póki mu nie otworzę bramy / furtki więc zastanawiam się nad sensem tego.

Jakie zmiany byście wprowadzili? Kabli nie dołożę więc akceptowalne jest tylko ich przedłużenie i przeniesienie bo struktura na elewacji jeszcze nie położona.

Wymyśliłem coś takiego jak na drugim rzucie (w komentarzu) co moim zdaniem lepiej się nada, ale nie obejmie przesmyku przy domu (około 3 metry między budynkiem a działką sąsiada).

#budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem #pytanie #elektronika #elektroda #monitoring
ATAT-2 - Buduję dom w niekonwencjonalnym kształcie (wymuszony przez działkę) i mam wr...

źródło: Screenshot 2024-06-25 at 10.06.56

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@ATAT-2: @WrocilemAleZInnymLoginem Tak masz ograniczenie, ale do 100 Mb/s co w przypadku kamer nie jest żadnym ograniczeniem. Większość switchy poe wspiera wysyłanie sygnału i zasilania na tych samych parach, a do zestawienia 100Mb/s wystarczą 2 pary. Mówimy tu o standardowym switchu poe, a jak ktoś potrzebuje więcej kamer na tej jednej skrętce to są już na rynku i na to rozwiązania dużo by tu pisać, ale naprawdę można tego
  • Odpowiedz
@ATAT-2: jak nie chcesz rozszywać skrętki na dwie kamery to są rozdzielacze POE np. firmy atte, rozdzielacz śmiało mieści się w puszcze od kamery, tylko drobna uwaga lepiej wtedy użyć sprzęt switch+rejestrator a nie rejestrator z wbudowanym switchem bo wtedy jest trochę problemów
  • Odpowiedz