Wpis z mikrobloga

Siema,

Moze mi pomoze jakas dobra dusza, bo za ciemny jestem.

Mam sobie liste ~2000 samochodow na sprzedaz w excelu.
Sa pola z marka, cena , rocznikiem itd.. jest tez kod pocztowy postoju. U nas w Polsce

Jak moge przeliftrowac baze, zeby pokazywaly mi sie tylko wyniki w zadanym promieniu od zadanego kodu ?

Gogluje, ale sa rozwiaznaia sa w oparciu o koordynaty dlugosci i szerokosci geograficznej
Inna sprawa, ze w excelu nie jestem za dobry, nawet nie mam ambicji doktoryzowac sie z rzeczy, ktore beda mi potrzebne raz w zyciu.

Calosc wisi online w dokumentach google i tak by musiala zostac, bo ma byc wspoldzielona.
Jesli to ma jakies znaczenie.

Robie #rozdajo 100PLN jak ktos bedzie chcial m ipomoc

Sa jakies polecane firmy w temacie "pogotowia excel" ?
Bo napisalem do jakis 2-3 dwoch gosci na FB z prosba o rade/wycene/zlecenie i sie nawet nie odezwali.
Raz po raz cos potrzebuje to bym wolal zaplacic i miec zrobione/podpowiedziane

Super dziala odpytywanie do #chatgpt i #ai #sztucznainteligencja , ale pojedynczo na stronie nie wchodzi w gre odpytywanie a na jakies makra i integracje jestem za glupi. A nie mam na to dodatkowo czasu ani ochoty

Da sie to jakos rozsadnie ogarnac? HEEELP!

#excel #programowanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger2: musisz dla każdego kodu pocztowego pobrać współrzędne geograficzne. No i później odległość liczysz z tego ale odległość jest między punktem A i B więc nie wiem o jaka odległość ci chodzi.

Po prostu brakuje ci danych. Nie ma żadnej funkcji w excelu która ci z kodu pocztowego policzy odległość
  • Odpowiedz
Gogluje, ale sa rozwiaznaia sa w oparciu o koordynaty dlugosci i szerokosci geograficznej


@bigger2: no a jak Ty sobie to inaczej wyobrażasz? na tym polegają odległości w realnym świecie. Musisz zebrać informacje powiedzmy uśrednione gdzie jest centrum danego "kodu pocztowego" i potem filtrować pozostałe kody właśnie wykorzystując formułę =acos(sin(lat1)*sin(lat2)+cos(lat1)*cos(lat2)*cos(lon2-lon1))*6371
  • Odpowiedz
Gogluje, ale sa rozwiaznaia sa w oparciu o koordynaty dlugosci i szerokosci geograficznej

No i inaczej się tego zrobić nie da, musisz powiązać kody z koordynatami ¯\(ツ)/¯

Albo pisz zapytania do jakiejś firmy sprzedającej bazy kodów pocztowych, albo otwórz np. http://mapa-kodow-pocztowych.pl/ razem z Google Earth i pospisuj według wymaganej dokładności (pewnie 2 lub 3 cyfr).
Możliwe, że ww. stronka też zgodzi się udostępnić dane, projekt wygląda na hobbystyczny.
@bigger2:
  • Odpowiedz
  • 0
@LazyInitializationException:

Dokladnie o taka odleglosc w kilometrach miedzy kodem pocztowy X a Y mi chodzi. Nie musi byc dokladnie. Moze byc w linii prostej

@cohontes Myslalem, ze gdzies sa ogolnodostepne tabele gdzie ktos to juz przelyczyl albo jak @Dueil_angoisseus zasugerowal rozwiazanie, ale odrobine bardziej dokladne mi potrzeba. Podobne rozwiaznia znalazlem juz gotowe mniej
  • Odpowiedz
@cohontes Myslalem, ze gdzies sa ogolnodostepne tabele gdzie ktos to juz przelyczyl albo jak @Dueil_angoisseus zasugerowal rozwiazanie, ale odrobine bardziej dokladne mi potrzeba. Podobne rozwiaznia znalazlem juz gotowe mniej lub bardziej dokladne.


https://www.kurierem.pl/kody.php


A to jest ( wydaje mi sie ) taka dosc powszechna funkcjonalnosc potrzebna w wielu branzach.


@bigger2: watpie by ktos za darmo to udostepnial bo jednak zebranie usrednionej wartosci lokalizacji geograficznej dla poszczegolnego kodu pocztoweog
  • Odpowiedz
  • 0
@cohontes: Jak to tak tlumaczysz to faktycznie wydaje sie dosc skomplikowane. Z drugiej strony spotkalem juz w kilku miejscach filtrowanie o jakim wspomnialem. O ile duze zaklady ubezpieczen maja mozliwosci i zaplacze finansowe. O tyle w Januszeksach tez to widzialem. A to sa goscie co sie dobrze podpisac nie umieja. Stad tez moj (moze pochopny wniosek), ze idzie cos takiego w miare rozsadnie ogarnac. Jeden mial nawet postawiona prosta stronke,
  • Odpowiedz
@bigger2: teoretycznie moglbym i za darmo jak znajde chwilke, potrzebuje po prostu zdekodować kod pocztowy na lokalizacje geografczina potrafi to chociazby google maps albo https://opencagedata.com/ kwestia po prostu tych kodów itd, a potem majac juz odleglosci geograficzne to samemu mozesz to w excelu obliczyc
  • Odpowiedz
@bigger2: no dobra to sprawa wyglada tak, ze w sumie sa rozne listy z kodami pocztowymi i geocoding jaki znalazlem pozwala na 2500 zapytan w ciagu dnia. Wiec majac jedna baze gdzie jest 40k kodow, to samo sciaganie zajeloby no kilkanascie dni..
  • Odpowiedz
@bigger2 rozwiązałeś problem?
Bo możesz sobie ogarnąć ogólnodostępne dane dot. lokalizacji miast następnie pobac sobie kody pocztowe do tych miast i następnie obliczasz ze wzorów odległość między wspolrzednymi geograficznymi
  • Odpowiedz
  • 0
@cohontes: Nie. Za Free nic niechce. Jak nie zywa gotowka/blik to w ostatecznosci jakies pysznepl czy inna karta podarunkowa, ale za darmo niechce.

Kody chce wszystkie z calego kraju. Musze sobie szybko sprawdzac jak daleko oplaca mi sie jechac.
  • Odpowiedz
@bigger2: ogarnij gotową stronę internetową jak w przypadku https://listaprzetargow.pl/oferty?city=Warszawa&type=licytacja+komornicza

Konwersja pliku Excel do JSON: Skrypt Python konwertuje dane z pliku Excel do formatu JSON, który jest następnie wykorzystywany przez skrypt JavaScript.
HTML i CSS: Prosty układ strony z mapą i sekcją szczegółów ogłoszeń.
JavaScript: Skrypt pobiera dane JSON i używa biblioteki D3.js do renderowania mapy Polski oraz dodawania ogłoszeń jako czerwone kółka. Po kliknięciu na kółko, w sekcji szczegółów wyświetlane
  • Odpowiedz