Wpis z mikrobloga

@Nusantara Można inwestować na zagranicznej.
Problem jest głównie z tym że za wynajem masz 8,5% podatku, ew 12%,a ja płacę za zysk ze sprzedaży 19%.
Dodam też że patrząc to ja wrzucam swój kapitał innym firmom aby go pomnazaly, liczę na ogólne wzbogacenie społeczeństwa. Ktoś kto kupuje mieszkanie pod najem zabiera społeczeństwu zasób który mogłaby np kupić rodzina z dziećmi zamiast wynajmować. Bogatsi się bogaca a biednym #!$%@? w dupe.
  • Odpowiedz
@fhgd rozumiem że to jakiś wstyd czy coś? Ofc wstyd brylować tym w mediach ale jako lokata kapitału i biznes to nie jest to źle.kazdy obraca Hansen na miarę swoich możliwości. Ciebie też zapraszam do postawienia swojego osiedla.xd
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski:

może niech każdy inwestuje swoje pieniądze w to co chce?


To ja chcę zainwestować w wodociągi w Warszawie albo Krakowie, chętnie się uwlaszcze na komunalnie budowanym mieniu do spełnienia podstawowych potrzeb życiowych - tak jak to zrobiono z zasobem mieszkaniowym w latach 90. i
  • Odpowiedz
@Miche8768: No ale wspaniałe przedwojenne elity, i elity XIX wieczne i szlacheckie elity wszyscy byli tak uwstecznieni i żyli z wysysania kasy najprostszym możliwym sposobem. Feudalizm, potem kamienicznicy, teraz kwadraty na wynajem - dualizm gospodarczy na Łabie istnieje od dobrych kilkuset lat i nie widać szans na jego przełamanie gdy kolejne pokolenia wpadają w kierat tych samych schematów gospodarczych.
  • Odpowiedz
W ostatnim czasie w Polsce mocno pejoratywnie mówi się o inwestujących w mieszkania, fliperach itd. Jako rozwiązanie proponuje się regulacje rynku nieruchomości, więcej podatków itd.

Jednocześnie nasze społeczeństwo:
- od lat popierało absurdalne programy "ułatwiające nabycie nieruchomości Kowalskiemu", a w praktyce pompujące zyski developerów i windujące ceny mieszkań
- popierało rządy, które socjalem, regulacjami, manipulacjami (np. ceną paliwa) i innymi metodami nakręcały inflację
- akceptowało prawo, które chroni lokatorów-oszustów co między innymi przyczynia się do tego, że rynek wynajmu jest zaburzony, a w skrajnym przypadku właściciele trzymają pustostany bojąc się je wynająć
  • Odpowiedz
Dodam też że patrząc to ja wrzucam swój kapitał innym firmom aby go pomnazaly, liczę na ogólne wzbogacenie społeczeństwa.


@ButtHurtAlert: Żeby inwestować na giełdzie czy mieć własną firmę to trzeba mieć wiedzę i predyspozycje. Natomiast beton to inwestycja dla debili - kupujesz parę kawalerek, wsadzisz tam studentów i masz wszytko w dupie.

To właśnie wina państwa gdzie nie tworzy się warunków do innowacji czy rozwoju, więc ludzie z gotówka idą
  • Odpowiedz
@Nusantara: kół, akurat jak otworzysz firmę w pl to Ty okradasz społeczeństwo i państwo najczęściej xD auto w leasingu choćby doorqcy było 2km, rower w leasingu, tv w kosztach, telefon w kosztach, paliwo - oczywiście, koszty itd. Skończmy z tym klamaniem, że w Polsce są wysokie podatki. Nie są. A system pozwala na kombinowanie. Przecież to najczęściej ci uciemiężeni "pszeciembiorcy" kupują kurniki inwestycyjne. Ludzi na etacie na to nie stać
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: To chyba wynika z kultury - gdy Isaac Newton w XVIII wieku tracił oszczędności inwestując w akcje Kompanii Mórz Południowych to w Polsce szczytem geszeftu było kupienie kamienicy i wynajmowanie jej biedocie na Powiślu.


A potem opisuje to Charles Dickens w swoich książkach pełnych odniesień do giełdy (książki z XIX wieku), a w Polsce masz lalkę która prezentuje modelowy sposób inwestowania środków (zarobić na przekrętach dla państwowej instytucji a
  • Odpowiedz