Wpis z mikrobloga

@skazanynaprzegryw03 ja sobie kupiłem mechanika, dość przyjemnie klawisze chodzą. Inna sprawa, że dopłata do klawiatury mechanicznej wzdlędem dobrze wykonanej membranówki jest w sumie mała/żadna. Jakbym miał jeszcze raz kupić poprzednią klawę (apple magic keyboard) to wydałbym chyba więcej niż na keychrona.
  • Odpowiedz
Brak bloku numerycznego = zajmuje mniej miejsca, a cyfry i tak są na górze. Mechaniczna jest dla mnie wygodniejsza. Lubię ten dźwięk i na mechaniku masz lepsze czucie klawiszy. Poprostu wiesz czy przycisk 'załapał' czy nie i mam wrażenie, że klawisze szybciej wracają do oryginalnej pozycji po wciśnięciu. Do szybkiego pisania o wiele wygodniejsze wg mnie
  • Odpowiedz
pytam bo ja mam tą samą na kablu za 30zł jakąś od czasu jak ją dostałem do komputera z komunii, więc z 13 lat


@skazanynaprzegryw03: Trzymaj stare artefakty komputerowe. Może za 20 lat będą warte 10 000zł i jakiś kolekcjoner retro sprzętu kupi
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: tłumaczę i objasniam: kupuję różne rzeczy które nie są mi niezbędne do życia. Robię to dlatego że mam taką ochotę i mnie na to stać. Czyli dla przyjemności. Tak samo dla przyjemności jeżdżę na wakacje np
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: co do mniejszej ilości przycisków: tych przycisków część osób nigdy nie używa. Przez co można klawiaturę zmniejszyć i sprawić że bliżej niej jest myszka - co sprawia że operowanie oboma na raz jest wygodniejsze.

Co do głośności to tylko jedna z opcji przycisków mechanicznych, ale te głośne akurat wymagają większej lekko siły do wciśnięcia przycisku oraz jest on rejestrowany w innym miejscu niż w klawiaturze membranowej. Ogólnie pomaga to
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03 idąc Twoim tokiem rozumowania, po co ludzie kupują nowe BMW, skoro mogą mieć malucha? To i to ma 4 koła i jeździ. Po co ludzie kupują #!$%@? materace za 3-4k, skoro mogą kupić najtańszy materac i też na nim spać? Ba, mogą też spać na podłodze xD poczytaj, jakie są różnice między klawiatura mechaniczna, a jakie membranowa, i wroc
  • Odpowiedz
@Wixonejo: szybkość kliku to zależy chyba od tego jak szybko się wciśnie palcem, chyba że pisze sama xd

każdy tutaj pisze o tym jakby pisał magisterki w wordzie na czas xd co do lepszego wykonania to chyba te normalne klawiatury też nie są złe, skoro po ponad 10 lat wytrzymują?
  • Odpowiedz