Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #jedzenie

Chciałem dziś kupić pizze 50 cm ale nie było takiej w okolicy.
Znalazłem pizzerię sprzedającą pizzę 45 cm. Poszedłem, zamówiłem i zapłaciłem.
Na paragonie miałem ładnie wydrukowane "45 cm" (podczas płacenia upewniałem się, że dostanę tę największą pizzę 45 cm).
Po 25 minutach odbieram pizze i coś tu nie pasuje. Sprawdzam i okazuje się, że pizza ma 40 cm.
Zadzwoniłem i poprosiłem żeby przygotowały mi pizzę taką za jaką zapłaciłem (i jaką mam na paragonie).
Niestety nie mogą tego dla mnie zrobić i zwrócić też jej nie mogę (nie bo nie)
Poszedłem tam dla zasady osobiście, #!$%@? (bo nienawidzę oszustów).
Zgłaszam, że zamawiałem inną pizze i tym razem od pani z pizzerii dowiaduję się że pizza się skurczyła podczas pieczenia (!!!)
(tu słyszę w tle głośny śmiech innych klientów na sali pizzerii).
Pracownice pokazują mi, że przecież TACKA na której wypiekają pizze ma 45 cm wiec to jest pizza 45 cm.
No ku*wa takiego fikołka logicznego jeszcze nie słyszałem.
Mówię im, proszę pani ale ja nie kupiłem u was tej tacki co ma 45 cm tylko pizzę 45 cm

Nienawidzę oszustów.
Sam fakt, że świadomie oszukują klientów, spowodował, że poszedłem zrobić imbę i im oddać tę pizzę.
Moja noga nigdy więcej tam nie stanie.

Powiedzcie mi czy takie oszustwa w pizzeriach to też norma? (tak jak nie podawanie wagi porcji knajpach?)
  • 35
  • Odpowiedz
  • 318
@wykopowy_brukselek: kto umie liczyć ten wie, że to pizza mniejsza 26,5% (jak się liczy większą do mniejszej)

(45/40)^2 = 1.265 (różnica po ponad 1/4)

PS. Zależy czy liczysz stosunek większej do mniejszej czy mniejszej do większej :)
  • Odpowiedz
@aksen #!$%@?ć taką #!$%@?ą pizzerię, a jak stosują tłumaczenie, że pizza się skurczyła, to niech zrobią ciasto z z naddatkiem, pieprzeni oszuści
  • Odpowiedz
Zadzwoniłem i poprosiłem żeby przygotowały mi pizzę taką za jaką zapłaciłem (i jaką mam na paragonie).


@aksen: Rozumiem słuszny #!$%@?, ale nie miałbym odwagi zjeść pizzy jakby mieli mi drugi raz z łaski ją zrobić, a tym bardziej po kłótni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Aaa ręce opadają
W gastronomii Cię orżną, mechanik to samo, deweloper na materiałach, fotowoltaika na jakości sprzętu, w sklepach sprawdzaj cenówki dwa razy
Czy to takie naiwne nie chcieć musieć się nad wszystkim doktoryzować, czy to jednak jest cecha Polandii i da się inaczej?
W DE mnie zaskakiwała ilość osób 60+ na rowerach elektrycznych. Myślałem ciągle "ciekawe skąd wiedzieli który model wybrać, żeby się nie naciąć". I albo mają to gdzieś i
  • Odpowiedz
@aksen: kto umie liczyć, ten wie, że to pizza o 21% mniejsza, albo że powinieneś otrzymać pizzę o 26% większą.

Przecież z Twoim sposobem liczenia gdybyś dostał pizzę o średnicy 20cm to byś twierdził, że dostałeś o ponad 400% mniejszą xD

Poza tym bardzo dobrze zrobiłeś, też nie cierpię takiego lecenia w #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 1
45cm to powinno być 100%


@smutna_rzodkiewka: w matematyce jestem mistrzem, a to co przyjmiemy za 100% jest kwestią umowną
(chociaż faktyczne powinniśmy przyjąć, że 100% to jest to co zgodnie z umową powinniśmy dostać)
  • Odpowiedz
  • 7
@peoplearestrange: ku*wa nie chcesz nawet wiedzieć ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#!$%@? oddałem pizze i panie zwróciły mi kasę (dla zasady mógłbym nic nie jeść przez cały dzień, taki ze mnie uparty typ i miałbym to w d.),
ale, córka która nastawiła się, że na obiad zje pizze poszła i zabrała do
  • Odpowiedz