Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #jedzenie

Chciałem dziś kupić pizze 50 cm ale nie było takiej w okolicy.
Znalazłem pizzerię sprzedającą pizzę 45 cm. Poszedłem, zamówiłem i zapłaciłem.
Na paragonie miałem ładnie wydrukowane "45 cm" (podczas płacenia upewniałem się, że dostanę tę największą pizzę 45 cm).
Po 25 minutach odbieram pizze i coś tu nie pasuje. Sprawdzam i okazuje się, że pizza ma 40 cm.
Zadzwoniłem i poprosiłem żeby przygotowały mi pizzę taką za jaką zapłaciłem (i jaką mam na paragonie).
Niestety nie mogą tego dla mnie zrobić i zwrócić też jej nie mogę (nie bo nie)
Poszedłem tam dla zasady osobiście, #!$%@? (bo nienawidzę oszustów).
Zgłaszam, że zamawiałem inną pizze i tym razem od pani z pizzerii dowiaduję się że pizza się skurczyła podczas pieczenia (!!!)
(tu słyszę w tle głośny śmiech innych klientów na sali pizzerii).
Pracownice pokazują mi, że przecież TACKA na której wypiekają pizze ma 45 cm wiec to jest pizza 45 cm.
No ku*wa takiego fikołka logicznego jeszcze nie słyszałem.
Mówię im, proszę pani ale ja nie kupiłem u was tej tacki co ma 45 cm tylko pizzę 45 cm

Nienawidzę oszustów.
Sam fakt, że świadomie oszukują klientów, spowodował, że poszedłem zrobić imbę i im oddać tę pizzę.
Moja noga nigdy więcej tam nie stanie.

Powiedzcie mi czy takie oszustwa w pizzeriach to też norma? (tak jak nie podawanie wagi porcji knajpach?)
  • 35
  • Odpowiedz
@aksen: chociaż tyle, najgorsze że one w ogóle się nie poczuwają i jeszcze myślą, że to Ty się przypie.. co do tego czy pizzerie przekłamują - cięzko powiedzieć, kto tak realnie sprawdza rozmiar pizzy? Tutaj Ci się rzuciło w oczy, ale to wróciłeś do domu i na spokojnie, a np w knajpie? Trudno powiedzieć. Na pewno na gramaturze lodów przycinają xD
  • Odpowiedz
@aksen: Jako osoba która robiła takie rzeczy uważam ze czepianie się takich rzeczy to bezsens XD fakt, ze może rozmiarowo jest mniejsza jednak wagowo i wszystko jest to samo. Czasami nie mamy na to wpływu. Raz wychodzi naddatek a raz nie. Tak działa pieczenie, tak jak w domu, ciasto nie zawsze wyrasta do tych samych rozmiarów. Równie dobrze możesz czepiać się bułek w sklepie bo jedne są większe drugie mniejsze
  • Odpowiedz
@Nekrolog: a sprzedajesz pizze na wage czy na rozmiar ? to po pierwsze, to ze czasem ci wychodzi cos nie tak jak sprzedajesz to nie moje wina, sprzedaje ja jako mniejsza i popraw, bo ja nie kupuje mniejsze niz to co kupiłem. w sklepie kupuje sie bułki na wage własnie, nie na rozmiar i tu moge sam to sprawdzić, bo sa kasy samoobsługowe, wiec jak niezależy mi na tym by
  • Odpowiedz
To jest coś co mnie często denerwuje w różnych miejscach, jak tym przykładzie masz napisane pizza 45cm. No ale 45cm to co ma? Bo niby się domyślasz, że no pizza ma 45 cm średnicy, ale w realiach można powiedzieć że to jest cokolwiek skoro nie jest to konkretnie napisane w cenniku, menu itp.
  • Odpowiedz