Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie wkurfia? Polska będzie top 1 w wysokości cen każdego produktu, dlatego, że nieważne do jakiego poziomu podniesie się ceny, a Polak i tak się zesra, ale zdobędzie kasę. Jak trzeba to będzie 3 etaty walił i padał na pysk.

Nie ma takich wołów roboczych. Choćby Polakowi kazali 3 miliony do banków oddać to będzie rypał na 2,5 etatu, nie spał w nocy, sprzedawał na OLX wszystko, nawet używane skarpety i niedokończoną rolkę papieru toaletowego. Po normalnie tyrce pójdzie na kolejne godziny tyrać na budowie, albo do ubojni indyków, a potem jeszcze w nocy jako cieć w budce, gdzie weźmie śpiwór i kimnie się 3 godziny, a na drugi dzień to samo. Wyżłopie po 5 energetyków na dobę.

I to mnie wkurfia, bo ja akurat nie wylosowałem tego genu cholerycznego tyracza polskiego z nadciśnieniem. Ja zrobię normalnie 8 godzin dziennie w robocie, wrócę do domu i już mam pas.

Domyślam się jaką muszą mieć bekę na szczycie w tych wszystkich bankach, że Polak choćby mu nie wiem jak nie dokręcić śruby to i tak spłaci. Tylko dlatego ta bańka na nieruchach mogła urosnąć do tego poziomu, a pizza może kosztować tyle co w krajach, gdzie średnia krajowa to 3500 euro.

#polska #pracbaza #takaprawda #olx #nieruchomosci #koalicjadeweloperska #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny #przegryw
  • 9
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Rozsądek podpowiada, że Polak nie wydoli, bo każdy dawno by się zajechał, ale świat jest taki, że jak ktoś jest głupi to mu łatwiej. Polak w ferworze tego zapiertolu, w ogóle nie myśli o tym jak chore jest to co robi.

Jakby to widzieli np. Włosi, czy Brytole to by się w łeb popukali.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: takie działania to często jest pokłosie tego, że ciężko obecnie za średnią krajową mieć swoje mieszkanie, w miarę świeże auto,p i wakacje raz w roku. Zwłaszcza w większym mieście. A jak masz do tego rodzinę 2+2 i niech różowa też ma średnią krajową to już w ogóle robi się w większych miastach życie od 1 do 1.
  • Odpowiedz
@DaaN995: No to jak Polacy będą robić po 3 etaty, żeby za wszelką cenę kupić to ceny będą jakie będą.

70 % rzeczy jest w Polsce droższych niż na zachodzie. Nawet wakacje taniej wychodzą za granicą niż nad Bałtykiem, czy w Zakopanem.

Tylko pytanie, czy warto tyrać w kilku robotach kosztem zdrowia na energolach, tanim żarciu i padać na pysk.

To ja już wolę się wyrzec niektórych rzeczy, ale skrócić
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: wg mnie chęć mieszkania we własnym mieszkaniu/domu, w miarę świeże auto klasy kompakt 5-8 lat i wakacje w jakiejś Turcji raz w roku to nie są kosmiczne rzeczy, a normalny standard życia. Niestety jak wspomniałem wyżej jest to za średnią krajową nieosiągalne.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: Pewnie nie masz więcej niż 30 lat? Stare pokolenie które musiało się dorabiać od 0 ma takie podejście wryte w banie. Ja pracuje po 10h, ale równie dobrze mógłbym po 8\4 dni w tygodniu. Z pracy w sobotę już 2 lata temu zrezygnowałem. Ceny wszystkiego tak odjechały, że i tak tego króliczka się nie złapie to po co zdrowie tracić
  • Odpowiedz