Wpis z mikrobloga

@Pawcio_cukierek: jestem na 99,9% pewny, że te z napędem.
- Jak się kończyło szaleństwo z dostępnością to w pierwszym rzędzie można było kupić wersję digital
- Wersja z napędem jest niewiele droższa. Zakup możesz sobie zrekompensować kupując i odsprzedając 1-2 gry
- Sony to nie MS gdzie do xboxa dokupujesz gamepassa i masz w co grać do usranej śmierci. Jednak abonament Sony jest gorszy

Tutaj dowody trochę anegdotyczne, ale wg mnie coś w
  • Odpowiedz
@Beeercik: mój cały komentarz jest o ps5.
W przypadku Xboxa to mnie nie zdziwi jak widziałem S za 800 nówkę. Dokupujesz gamepassa i jedziesz. Ale S to całkowicie inna konsola zwłaszcza jak porównasz z PS5 z napędem.

Sam bym rozkminial czy nie wziąć Xboxa S bo ciekawa opcja, ale nie miałem PS4 i dzięki kompatybilności wstecznej mogłem ograć w bardzo dużo exów. Dla mnie najbardziej bez sensu był Xbox X
  • Odpowiedz
@Pawcio_cukierek jak to nie sprzedają się źle? Rynek cyfrowy stanowi bodajże około 90% całego, mało kto już kupuje fizyczne płyty. Ale może te statystyki, które widziałem, mówiły o wszystkich platformach, a nie samym ps5.
  • Odpowiedz
@Smartek: tak, te statystyki rzędu 90% to wliczają sprzedaż wszystkiego, możliwe że również DLC i są to dane od wydawców ze wszystkich platform, a więc też i PC gdzie istnieje tylko cyfra. Dane od PS mówią coś o 70 paru %.

Poza tym jeżeli split na grach first party jest 50:50 (oficjalne dane) to niemożliwe że gry thrid party na tej samej platormie nagle mają 90%.

W każdym razie moim
  • Odpowiedz
Chciałem sobie porównać jakie jest prawdopodobieństwo że w następnej generacji będziemy mieli tylko digitale


@Pawcio_cukierek : Następna generacja jeszcze raczej z napędami, ale co będzie później to ¯_(ツ)_/¯

Sam kupuję w zdecydowanej większości cyfry, ale niech napędy przetrwają jak najdłużej
  • Odpowiedz