Wpis z mikrobloga

@HaPe: Ale ty licznik sobie chciałbyś zwyczajnie założyć aby wiedzieć ile garaż zużywa czy chcesz mieć dwie umowy? Bo jak to pierwsze to kup licznik i sobie załóż cenę znajdziesz na allegro. Jak sam założysz to za darmo, a elektryk to pewnie ze 200zł weźmie.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Ale ty licznik sobie chciałbyś zwyczajnie założyć aby wiedzieć ile garaż zużywa czy chcesz mieć dwie umowy?


@lobo: Chcę mieć 2 umowy, ponieważ chciałbym ładować tam elektryka, jednej się chyba nie da? (mieszkanie jest na 1 piętrze)

a elektryk to pewnie ze 200zł weźmie.


@lobo: tylko elektryk + licznik? żadnych zgód wspólnoty? wizyty dostawcy prądu itp.?
  • Odpowiedz
@HaPe: Ok to kilka spraw:
1. Te gniazdko już musi być za licznikiem czy to jest jakieś wspólnotowe czy pod twoje mieszkanie?
2. To gniazdko to jest najpewniej 3x2.5mm czyli maks 16A
3. A czy możesz w tym garażu elektryka trzymać bo w wielu miejscach nie można

I jak to twoje gniazdko podpięte pod twój licznik to wtedy możesz sobie samemu licznik założyć (oczywiście to tylko informacyjny licznik), a jeżeli
  • Odpowiedz
Chcę mieć 2 umowy, ponieważ chciałbym ładować tam elektryka, jednej się chyba nie da? (mieszkanie jest na 1 piętrze)


@HaPe: Może i się da. Powinieneś porozmawiać z elektrykami osiedlowymi.
Tylko wtedy różnie może być z prądem, bo teraz pewnie masz G11, a przy dużym zużyciu na samochód opłaca się przejść na G12. Wtedy rośnie cena w I taryfie.
W każdym razie w przypadku oddzielnej umowy masz dodatkowe opłaty stałe za
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
1. Te gniazdko już musi być za licznikiem czy to jest jakieś wspólnotowe czy pod twoje mieszkanie?


@lobo: wspólnotowe, licznik od niego jest na klatce

2. To gniazdko to jest najpewniej 3x2.5mm czyli maks
  • Odpowiedz
Orientuję się ktoś jaki byłby koszt założenia licznika w garażu pod blokiem?


@HaPe: najpierw to ty się zorientuj, czy w ogóle jest taka techniczna możliwość - bo możę się okazać, że wszystkie garaże sa pod jednym wspólnym biednym obwodem, na jednym bezpieczniku, i "wydzielenie licznika" dla ciebie - to oznacza ciągnięcie (przez cały budynek?) nowego kabla od przyłącza głównego czy jakiejś głównej rozdzielni, do twojego garażu. Sam licznik to tutaj
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
najpierw to ty się zorientuj, czy w ogóle jest taka techniczna możliwość


@hrumque: może tak być, to mały blok (po 4 mieszkania na klatkę) z drugiej strony do tego kontaktu jest podłączony mechanizm otwierania drzwi od garażu.
Licznik wspólnotowy od 4 garaży, klatki,piwnicy jest na parterze, tam jest też rozdzielnia czy może znajdować się ona w innej klatce?
  • Odpowiedz
tam jest też rozdzielnia czy może znajdować się ona w innej klatce?


@HaPe: a skąd ja mam wiedzieć? ;) Nie znam wszystkich bloków w tym kraju (o ile w ogóle to w polsce?) ;)
Nie wiem. Dowiaduj się, pytaj w swojej spółdzielni czy coś... Ja tylko wskazałem jakie problemy techniczne cię mogą czekać (i pewnie będą czekały). Do tego jeszcze dojdą pewnie problemy organizacyjne - nim to uda ci się
  • Odpowiedz