Wpis z mikrobloga

#starwars #gwiezdnewojny #seriale #disneyplus

Wrzucili do swojego dziadowskiego serialu rycerza Jedi z prequeli- Ki Adi Mundi i jak ludzie wytknęli, że chłop nie powinien jeszcze się urodzić przez najbliższe 40 lat to partacze z Disneya znacznie wydłużyli jego wiek i wiek jego rasy, niszcząc ich lore żeby dopasować do swojej wymuszonej fikcji ¯_(ツ)_/¯

Serial robiony przez ignorantów dla idiotów.
bo-banley - #starwars #gwiezdnewojny #seriale #disneyplus 

Wrzucili do swojego dziad...

źródło: temp_file2569657912834616875

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 23
@CynicznyDlugouch No w starym kanonie był młodszy i w zasadzie zmienili to w dniu emisji serialu. Ale to jest istotne naruszenie lore.

-Ki Adi Mundi to ten co mówił, że Sithowie wyginęli 1000 lat temu, a teraz jest świadkiem wydarzeń, które sugerują coś innego

-Ki Adi Mundi miał pozwolenie na posiadanie kilku żon bo jego rasa jest na wyginieciu (żyją do 60 lat), teraz 'dzieki' Disnejowi żyją znacznie dłużej

No i
  • Odpowiedz
No i kolejna rzecz, że pisarka tego serialu nie zrobiła nawet riserczu i nie radzi sobie w internecie z obroną swoich decyzji


@bo-banley: w lucas od zawsze są ludzie od lore którzy muszą zatwierdzić WSZYSTKO przed publikacją CZEGOKOLWIEK, pisarka nie może sobie nic sama z siebie postanowić bo bez zatwierdzenia tych osób nie może tego opublikować. Kanon nie jest czymś wyrytym w kamieniu i co jakiś czas się coś zmienia
  • Odpowiedz
@bo-banley gdzieś mi mignął post z teorią, że być może tylko Yoda jako wielki mistrz i jego zaufani wiedzieli o tym, że sithowie przetrwali. Skoro na pogrzebie Qui-Gona wspominali zasadę dwóch. A raczej nie mieli jej jak poznać gdyby Sithów już nie było od tysiąca lat. Jest to naciągane, ale teoretycznie jakiś tam niewielki sens ma.
Ogólnie rzecz biorąc, to w kwestii naciąganych retconów to raczej nic mnie nie zdziwi, od
  • Odpowiedz
-Ki Adi Mundi to ten co mówił, że Sithowie wyginęli 1000 lat temu, a teraz jest świadkiem wydarzeń, które sugerują coś innego


@bo-banley: ventress np. nie była sithem tylko... acolyte... brzmi znajomo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

dużo osób ma czerwonie miecze a sithami nie są, chociażby inkwizytorzy.
TomSz - >-Ki Adi Mundi to ten co mówił, że Sithowie wyginęli 1000 lat temu, a teraz j...

źródło: obi-wan-kenobi-certain-point-of-view

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@TomSz: Chłopie mi zajęło 10 lat żeby wyjść z tej obronnej postawy wobec Disneya i dojść do wniosku, że jak najbardziej Disney jest zły. Zrujnowali centralne postaci tej marki, bohaterów dzieciństwa masy ludzi, przeszli do postaci drugoplanowych, a w międzyczasie zrobili z marki narzędzie wojny kulturowej (czego ten serial też jest wybitnym przykładem). Ludzie mają dość i już nawet takie gównojady, co zeżrą wszystko spod szyldu SW zaczynają się wykruszać.
bo-banley - @TomSz: Chłopie mi zajęło 10 lat żeby wyjść z tej obronnej postawy wobec ...

źródło: lr67jhsrd5grte

Pobierz
  • Odpowiedz
@bo-banley: Ki-Adi-Mundi w Starym Kanonie urodził się w 93 BBY, w nowym kanonie jego data urodzenia nie została nigdzie powiedziana/napisana/potwierdzona, tylko Acolyte zasugerował, że ma ponad 100 lat, skoro pojawia się w TPM. Nie wiem czy wiesz, ale Disney po zakupie Lucasa, wyrzucił cały stary kanon do kosza. Więc gdzie to niszczenie lore w przypadku Mundiego?
  • Odpowiedz
@bo-banley: przed disneyem w star wars było coś na każdym kroku redconowane, a ty w tym wpisie się czepiasz że disney coś redconuje więc argument raczej słuszny.

najlepsze było jak przed return of the sith wypuścili serial który łączy 2 i 3 część, z ostatnim odcinkiem emitowanym tuż przed filmem który kanonicznie rozpoczynał się minuty po serialu... a później redconowali cały serial :D tego disney nigdy nie przebije

poza tym
  • Odpowiedz
@TomSz: Przed Disneyem był jeszcze większy bałagan niż jest obecnie, Lucas miał na wszystko kompletnie wywalone, co sam przyznawał w wywiadach, że nie czytał książek czy komiksów wychodzących spod ręki różnych autorów. Swojego czasu pamiętam, jak w 2008 roku zaczęli emitować, najpierw film, a potem serial "Wojny Klonów, jaka była wojna, o to, że Lucas retconuje Wojny Klonów, za naczelny argument podając, że Anakin nie miał padawana bo tak napisano
  • Odpowiedz
  • 1
@kosynier653:

Nie wiem czy wiesz, ale Disney po zakupie Lucasa, wyrzucił cały stary kanon do kosza. Więc gdzie to niszczenie lore w przypadku Mundiego?


Jeśli akceptujesz rujnowanie wszystkiego, co zostało ustanowione, backstory każdej postaci i tworzenie nowego i gorszego to jesteś problemem dla tej marki i współuczestniczysz w jej niszczeniu. Rozumiem, że jak Luke Skywalker próbował zamordować siostrzeńca to w pełni to zaakceptowałeś "bo Disney wyrzucił tamten kanon do kosza"? Jeśli podoba ci się ten syf the acolyte to proszę bardzo idź i żryj, nażryj się tego syfu, nażryj się gwiezdnymi lesbijkami płodzącymi bliźniaki 'mocą', ciekawe ilu takich smakoszy tych treści niedługo
  • Odpowiedz
Nieprawda


@bo-banley: bad batch, mando, visions, ashoka, tales jedi/empire, the final season i andor są spoko. a np. jak do kina poszedłem na film the clone wars to było MEGA rozczarowanie i chyba acolyte jest od tego lepsze a to był film kinowy! mam nadzieję że disney zrobi kiedyś remaster ;)

@kosynier653 pisałeś widzę komentarz wtedy kiedy ja ;)
  • Odpowiedz
Serial robiony przez ignorantów dla idiotów.


@bo-banley: ...i te dzbany nadal to oglądają i jeszcze to bronią, że "nie taki najgorszy". Dzięki, fajne SW wszystkim fundujecie.
  • Odpowiedz