Wpis z mikrobloga

Jako wielki fan ps4 rok temu kupiłem ps5 ale ta generacja w wykonaniu sony to jakiś żart. Czy ja dobrze widzę że w tym roku już nie ma żadnego sensownego exa w planach? DS 2 w 2025 i nowy Wolverine kiedys tam i to tyle? Jestem zażenowany i myśle przejść na strone M$. Nowy stalker, Indiana i pare innych. Wszystko w gamepassie na premiere, który można ogarnać o wiele taniej niz ps plus. Kolejna sprawa M$ nie wciska co chwile nowej wersji konsoli żeby dymac graczy. Tutaj bez napedu, z napedem, slim, zaraz pro a gier totalnie nic. Pomijajac fakt ze xbox jest tanszy i mocniejszy. Czy macie podobne odczucia ze sony ma swoich klientow gdzies w tej generacji i to M$ robi robote? Ktoś robil przesiadke badz ma obie? Ciekaw jestem odczuc takie wymiany.

#ps5 #xboxseriex #gry #konsole #gamepass #psplus
  • 28
  • Odpowiedz
@szoch6: Odnośnie twoich przemyśleń to sony w tym roku gier first party praktycznie nie ma, co najwyżej wykupioną czasową wyłączność. Nie żeby w poprzednich latach jakoś to zapieprzało.
No i xbox teraz zapowiedział parę gier na ten i przyszły rok. Tylko co z tego jak w poprzednich latach też kolorowo nie było xD
Na pewno gamepassa możesz tanio ogarnąć używając vpna, nie raz widziałem, że są całe poradniki by na 2 lata mieć gamepass za niecałe 300 zł.
Co do wciskania nowych wersji co chwilę to na ten moment są 3 wersje. Fat z napędem, fat bez napędu, slim modułowa (bo możesz dokupić napęd w każdej chwili). Ostatnio na konferencji M$ zapowiedział 3 dodatkowe wersje xboxów. Xbox series x bez napędu, series s z dyskiem 1tb i series x z 2tb.
No M$ robi robotę teoretycznie bo gamepass jest na etapie, że opłaca się to graczom. Ale zwracano uwagę, że może być jak z VOD, że będzie tego za dużo, za drogo i #!$%@?.
No i dodatkowo często nie ma takiego zwrotu na grach jak sony i ostatnio studia
  • Odpowiedz
Kolejna sprawa M$ nie wciska co chwile nowej wersji konsoli żeby dymac graczy.


@szoch6: umarlo zanim sie zestarzalo ( ͡ ͜ʖ ͡). To jak to z tym dymaniem? Screen ponizej ;)

No i a propos DYMANIA, to daj znac po ile chodza dodatkowe dyski ssd do XBoxa a po ile do PS5 (oraz jaki jest WYBOR) tychze
KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota - >Kolejna sprawa M$ nie wciska co chwile nowej wersj...

źródło: Screenshot_2024-06-20-10-45-22-08_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc

Pobierz
  • Odpowiedz
@szoch6: ja tam jestem zadowolony z PS5 jako ktoś, kto gra kilka godzin w tygodniu i nie musi grać w nowości. Mam jeszcze dużo exów do ogrania. I serio zazdroszczę wam czasu. Przecież, żeby przejść choćby Elden ringa, Horizony, GOW, The Last of Us, Days Gone, RDR2, Stellar blade, bloodborne, Spidermany, itd. potrzeba setek, a może ponad tysiąca godzin.
  • Odpowiedz
@szoch6: A ja mam #!$%@? w exy (no może jedynie Forzę Horizona lubię odpalić i poplątać się po mapie), kupiłem Series X ponieważ:
- Był tańszy
- Gamepass
- Tanie gierki poprzez VPN
- Bezproblemowa kompatybilność wsteczna
-
  • Odpowiedz
@scriptkitty: co? Przecież akurat GTA VI wyjdzie równolegle na obie platformy, jak piątka, czwórka czy RDR2.
@szoch6 ja mam obie konsole i uważam, że PS5 ma więcej dobrych gier. To znaczy 95% godnych uwagi rzeczy wychodzi tu i tu, ale z tych 5% exy są lepsze na PS5. Za to Xbox ma super taniego gamepassa (jeśli januszujesz) i najlepszą opcję świata w postaci Quick Resume.
  • Odpowiedz
@szoch6: Odnośnie twoich przemyśleń to sony w tym roku gier first party praktycznie nie ma, co najwyżej wykupioną czasową wyłączność. Nie żeby w poprzednich latach jakoś to zapieprzało.


@orgin246: Helldivers 2, Astrobot, Lego Horizon i Concord (hah) to gry first party. Nie liczę odgrzewanego remastera TLOU2 i Until Dawn.

Biorąc pod uwagę, że FF7Remake nie wyszedł przez 5 lat na Xboksa, to FF7Rebirth jest takim samym "exem"
  • Odpowiedz
@Theos: Kurcze lego horizon wychodzi nie tylko na pc ale też i na switcha. Czy to ex? Nie wiem, dla mnie to się zatarło już mocno co jest exem a co nie jeśli chodzi o ps5 albo xboxa. No i helldivers 2 też nie jest od studia sony bo Arrowhead jest niezależny. Nie chce się tutaj przepychać bo i tak widać, że tych gier nie uświadczymy na xboxie.

Myślę jednak, że niektórzy mogą mieć obraz ps3 albo ps4 gdzie exów małych i dużych na playstation była masa. No i przez pierwszą połowę życia obu konsol tych exów nie było też jakiejś ilości jak u nintendo.
Gdzieś w jakimś time warpie kojarzę, że śmiano się przez jakieś 2-3 lata z ps3, że nie ma gier.

No i jeszcze oczekiwania graczy są jakie są. Czyli czego nie zrobisz to dupa z tyłu. Tak na
  • Odpowiedz
  • 0
@koniecswiatajestbliski: ja z exami jestem na biezaco od ps4. Na ps5 zostal mi Ronin i Stelar Blade. Z tego co widze dalej nie ma nic w planach a m$ cos tam ma. Jako ze nie mam mocnego pc to zastanawiam sie wlasnie nad przesiadka przez to.
  • Odpowiedz
  • 0
@Theos: Final totalnie nie dla mnie. To jest gra dla wezszego grona graczy. Helldrivers 2 bardziej gra usluga. Mialem na mysli dobre single dla kazdego bo nie oszukujmy sie Final nie jest dla kazdego.
  • Odpowiedz
@Theos: Kurcze lego horizon wychodzi nie tylko na pc ale też i na switcha. Czy to ex? Nie wiem, dla mnie to się zatarło już mocno co jest exem a co nie jeśli chodzi o ps5 albo xboxa. No i helldivers 2 też nie jest od studia sony bo Arrowhead jest niezależny. Nie chce się tutaj przepychać bo i tak widać, że tych gier nie uświadczymy na xboxie.


@orgin246: sprawa z exami się rozmyła odkąd Sony i Microsoft zaczęli wydawać gry na PC. Ale patrząc na to co OP pisze, to mówimy tutaj o exach w kontekście Xbox vs Playstation.

Ale odpowiadałem na first party - Horizon Adventures to IP Sony i robi je w koprodukcji Guerilla i Gobo. Sony wydaje multiplatformę konsolową ( ͡° ͜ʖ ͡°) Helldivers 2 robi studio niezależne, ale IP należy do Sony. To takie samo first party jak Sackboy albo bardzo wiele gier u Nintendo. Kiedyś to często nazywano 2nd party, ale
  • Odpowiedz
@Theos: Final totalnie nie dla mnie. To jest gra dla wezszego grona graczy. Helldrivers 2 bardziej gra usluga. Mialem na mysli dobre single dla kazdego bo nie oszukujmy sie Final nie jest dla kazdego.


@szoch6: wiesz, na takiej zasadzie można by stwierdzać, że Stellar Blade też nie jest dla każdego. No ale jak pisałem wyżej, każdy coś innego oczekuje. Nie wiem czy na PS4 był jakiś rok, w
  • Odpowiedz
@szoch6: Większość gier, które ograłem są tu i tu. Z garstki exów tylko pierwszy Horizon mi się podobał na tyle, że kupiłem dwójkę mimo wysokiej ceny, Reszta imo bez szału. Games Pass + wsteczna kompatybilność to jest sztos.
  • Odpowiedz
@Theos:

Jak patrzę na to co mnie ominęło z zeszłego roku i co wyszło i wychodzi w tym, to aż nie dowierzam, że ludzie nie mają w co grać i ciągle czują jakieś nienasycenie. xD


Moja kupka wstydu na pc to jakieś 150 tytułów, w tym masa rpgów, a to już w ogóle duże przedsięwzięcie czasowe. No i masa gier, których nie kupiłem, a chciałbym ograć. A jeszcze mam 2 konsole obecnej generacji, na których też mam gry do ogrania (ps5 i switch). No i na ps3 mi zostało kilka exów (tak dokładnie nie ograłem od 11 lat wszystkich exów na ps3 bo tyle mam tą konsole). Dotyka mnie klęska urodzaju od jakiś 15 lat. Nigdy nie mam tak, że nie mam w co grać. Raczej nie mam sił by w to
  • Odpowiedz