Wpis z mikrobloga

Pizza na piwie. Ta na która nie musisz czekać, z przepisu Food Emperora.
Cztery pizze, każda inna. Trzy (zdj. w komentarzach) zrobiłam zgodnie ze sposobem z YT ale piec 250 stopni i brak kamienia.
Ostatnia która jest na tym zdjęciu - metodą z patelnią i piekarnikiem. Ciasto nawet dobre.

Zapraszam na tag (σ ͜ʖσ) #arinkaofood

#gotujzwykopem #jedzzwykopem #pizza
arinkao - Pizza na piwie. Ta na która nie musisz czekać, z przepisu Food Emperora. 
C...

źródło: 20240617_214556

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 25
Piwne ciasto na pizzę miło mnie zaskoczyło, fajnie się z nim pracuje, jest plastyczne, spoko smakuje. Niestety wyszło blado dlatego a spód bez kamienia nie był taki jak powinien.
Ostatnia zrobiłam na patelni i wsadziłam na koniec do piekarnika na samą górę z funkcją grilla. Wyszła najlepsza więc niestety nie rekomenduję sposobu Food Emperora jeśli nie macie mocnego pieca i kamienia! Jeszcze te skille z papierem do pieczenia i wałkiem, maskara, nie
arinkao - Piwne ciasto na pizzę miło mnie zaskoczyło, fajnie się z nim pracuje, jest ...

źródło: 20240618_222722

Pobierz
  • Odpowiedz
@arinkao: Całkiem ładnie, Mirkówo, choć ta z patelni rzeczywiście lekko blada. Ale ważne żeby smakowala. Ja ostatnio ćwiczyłem wypiek na dwa razy. Najpierw ciasto+sos na dwie minuty, dorzucam składniki i znowu dwie minuty wypieku.
Bez kamienia. Standardowa blacha odwrócona do góry spodem, żeby pizza była bliżej grzałek. 240 stopni.
ReduktorGowna - @arinkao: Całkiem ładnie, Mirkówo, choć ta z patelni rzeczywiście lek...

źródło: 1000007240

Pobierz
  • Odpowiedz
druga pizza na piwie od 13:28 minuty


@arinkao: ok, jak już przeżyłem słuchanie tego pitolenia to może inni nie będą musieli
  • Odpowiedz