Wpis z mikrobloga

@koala667: A wiesz gościu, że to jest głównie wina Europy, że oni się do nas pchają? Bo to Europa kolonizowała Afrykę, a potem z niej #!$%@?ła, nie pozostawiając żadnych rozsądnych ludzi na czele tych państw. W efekcie do władzy dorwali się kacykowie najgorszego sortu więc się nie dziw.
  • Odpowiedz
  • 502
@OSH1980: Typie, w Afryce od dziesiątek lat rządzą czarni i ich rodziny a nie biali. Jest masa krajów w Azji czy w Europie które miały burzliwą historię a jednak dzisiaj ich obywatele mają wyższy poziom życia niż w Afryce. Może pora zacząć mówić otwarcie że czarni nie potrafią się sami rządzić albo nie mają do tego potencjału?
  • Odpowiedz
@koala667: jak oglądałem Discovery 30 lat temu to stwierdziłem że jak czarni z Afryki zaczną iść do Europy to jest ich tyłu że tego nie powstrzymamy. Przez myśl mi nie przeszło że sami będziemy ich masowo zwozić statkami. Ale głupi gówniarz byłem wtedy
  • Odpowiedz
Może pora zacząć mówić otwarcie że czarni nie potrafią się sami rządzić albo nie mają do tego potencjału?


@koala667: mogę Ci zacząć mówić, żebyś czasem dał sobie spokój ze swoim chłopskim rozumkiem xd
  • Odpowiedz
warunki geograficzne zapewne nie mają z tym wiele wspólnego, akademia chuopskiego rozumu


@Greensy: Nie są na pewno decydujące- i właśnie takie podejście "nic się nie da, nie ma sensu" panuje w Afryce. No i jak szukasz jakiegokolwiek specjalisty np. mechanika, stolarza, płytkarza, murarza (nie mówię lekarza czy prawnika) to płacisz X5 to co w PL, bo nikomu się nie chce uczyć, nic nie ma sensu, warunki geograficzne, geopolityka. Ludzi później na
  • Odpowiedz
A wiesz gościu, że to jest głównie wina Europy, że oni się do nas pchają? Bo to Europa kolonizowała Afrykę


@OSH1980: White guilt at its finest. Dobrze ci we łbie kręcą korbą byś potulnie przyjmował ich nowe pomysły.

Nie wiem czy wiesz, ale za dużą część transportu niewolników odpowiadali Żydzi i popatrz nikt o tym nie mówi za głośno, Izrael jest najbardziej zamkniętym i rasistowskim krajem spośród całego "zachodu".

https://en.wikipedia.org/wiki/Racism_in_Israel
  • Odpowiedz
A wiesz gościu, że to jest głównie wina Europy, że oni się do nas pchają?


Nazywać działania amerykańskiej agentury winą europy. Dobre dobre.
  • Odpowiedz
@OSH1980: Typ do żyje w roku 1400.
Za ostatnie wojny na bliskim wschodzie odpowiada Izrael lub USA. Co jakiś czas dołącza się Rosja. No faktycznie wina Europy. A teraz klękaj w warszawie bo to twoja wina że murzynek zza oceanu się udusił.
  • Odpowiedz