Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego Chiny czy jakikolwiek inny tego typu kraj nigdy nie obali Ameryki jako globalnego mocarstwa? Można by tu dużo mówić o armii, o systemie ekonomicznym, nawet o polityce. Ale zapomina się o jednym. To Zachód, a zwłaszcza Ameryka sprzedała swoją wizję światu, wizję społeczeństwa, systemu, kultury. Amerykańskie filmy, muzyka, gwiazdy, show, cała otoczka związana z giełdą i centrum światowych finansów. To wszystko opiera się na cienkim balansie zaufania, z którego zachód się wywiązuje. Nie zostawiają swoich, nawet widać to po Ukrainie, która przecież nie jest w Nato, a mimo to otrzymuje potężną pomoc, zarówno finanswową jak i militarną. USA, podjęły rękawice, i walą nią po twarzy kacapów.

Nikt nie chce chińskiej wizji świata i społeczeństwa, nikt nie jest zachwycony ich kinematografią, kulturą czy osiągnięciami z dziedziny czysto społeczno kulturalnej. Nikt nie trzyma juana czy rubla jako walutę na czarną godzinę, nikt nie inwestuje na chińskiej giełdzie. Nigdy tak nie będzie, bo rządy i systemy tych państw nie oferują żadnych gwarancji inwestorom. USA nie tylko podbiło świat jako militarny czy gospodarczy hegemon, ale przede wszystkim był to podbój w umysłach ludzi, podbój swoją wizją świata. Ta wizja, ten model społeczeństwa jest tym, do czego dążą inne państwa. Każdy chce żyć jak typowa średnioklasowa amerykańska rodzina na przedmieściach słonecznego Miami czy Los Angeles, mieć domek z kartonu, psa, 2 auta i rozrywki. Bo tak zobaczyli w hollywoodzkim filmie. Ten model się sprzedał i dalej się sprzedaje. Nawet politycy, jacykolwiek by nie byli są dostępni, obywatel może poczuć z nimi jakąś sympatię, czy inne odczucie. Kto by nie lubił, dziadka bidona, jedzącego lody i jeżdżącego kabrioletem, spotykającego się z innymi przywódcami wolnego świata, przy małym swojskim stoliku (nie przy 20 m jak w kacapowie). Można go krytykować publicznie, na konferencjach, zadawać pytania, i to nie ustawione przez propagandę. Sam Trump może ci odpowiedzieć na twitterze jakąś żartobliwą frazą. To nie putin, który siedzi osrany w bunkrze. To przywódca wolnego świata, który obejmował po przyjacielsku Załęckiego w mieście niedaleko aktywnego frontu. To jest pewien kanon, obojętnie kto tym prezydentem jest.

Chiny czy inne montownie, są tylko montowniami, niczym innym. Ich kultura jest dzika, obca, mentalność mrowiska, w którym człowiek pozbawiony jest indywidualizmu i wolności. Demokracja, wolność, to nie puste frazesy, to podstawa modelu zachodniego. W którym każdy może być indywidualny, inny, mieć wybór. W którym działają pewne bezpieczniki, by nie doszło do władzy totalitarnej, jest pewna przejrzystość finansów czy sądownictwa, są zasady. Czasem jest lepiej, czasem jest gorzej, ale model pozostaje niezmienny. Wojna o dominację dawno temu została wygrana przez zachód, to zachód wygrał najważniejszą bitwę, bitwę o ludzkie umysły, zachód sprzedaje marzenia, umożliwia ich realizację. To jest nasza siła, esencja jako wolnego świata.
#wojna #ukraina #rosja #chiny #usa
Van-der-Ledre - Wiecie dlaczego Chiny czy jakikolwiek inny tego typu kraj nigdy nie o...

źródło: liberty

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: ładnie to brzmi ale naciągane jak plandeka w żuku. Zgadza się że oni sprzedali światu jakąś wizję i że się z zobowiązań tego całego systemu wywiązują i nie zostawiają swoich ale ta cała historia jest pisana patykiem na piasku ale nie dlatego że USA i zachód są niewiarygodne tylko dlatego że wychodzi ona z założenia że ci będą mieli środki i możliwości do wywiązywania się z tej ich wizji. Ewentualny
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre
Prawda jest taka, że 2/3 świata ma w dupie wolność, demokracje i zachodni model życia. Nie chcę referatu pisać ale autentycznie miliardy ludzi by wymieniło kompletnie inne wartości niż oferuje Ameryka.
  • Odpowiedz
@joazaxa Bycie gejem to komunizm xD Z kim ja tu siedzę. Jak jesteś gejem to automatycznie wyznajesz brak klas, kolektywna własność środków produkcji, i własność ogółem. Co do #!$%@?

@Van-der-Ledre Ogólnie chodzi o ideały, może styl życia. Napierała xd o tym nawet mówił XD tak wiem super autorytet xd

Jeżeli nie byłoby tych ideałów to po co walczyć, wystarczyłoby się poddać Rosji, Chinom bo co za różnica?
  • Odpowiedz
Co ma wspólnego komunizm z promowaniem zboczeń, czy antynatalizmem?


@quattro-ottavi: Według szkoły frankfurckiej promowanie zboczeń i antynatalizm to najlepsza droga do zdobycia władzy przez partię komunistyczną. I to się niestety sprawdziło, na Zachodzie rządzą komuniści.

Jak tam radzą sobie Twoje ukochane zamordystyczne Chiny?


Hm, dlaczego uważasz, że Chiny są przeze mnie "ukochane"? Popełniasz w tym momencie błąd logiczny.

Otóż dług publiczny to 300% PKB.


Fitch twierdzi, że 61,3%

https://www.money.pl/gospodarka/pekin-ma-problem-fitch-obniza-perspektywe-dla-chin-do-negatywnej-7015349627882304a.html

Wzrost 3%
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Masz rację, dlatego Chiny i Rosja zrobią wszystko by tym obrazem zachwiać, na co samo USA pozwala.

Model życia: powszechny obraz przedmieścia zmienia się na powszechny obraz bezdomnych w Nowym Yorku lub Kalifornii.

Kultura: Hollywoodzkie filmy mają coraz więcej krytyków.

Bezpieczeństwo: Są wstanie wspierać by utrzymać Ukrainę, ale nie na tyle by pokonała Rosję. A bojownicy Hutu lub Tutsi paraliżują światowy handel.

Polityka: Politycy są coraz bardziej infantylni.

Czy USA
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Wspieranie Izraela w mordowaniu Palestynczykow mocno zmienilo postrzeganie Ameryki na calym swiecie. To baaardzo nadszapnelo obraz USA jako the good guy. Rowniez wewnatrz.
  • Odpowiedz
@joazaxa:

Według szkoły frankfurckiej promowanie zboczeń i antynatalizm to najlepsza droga do zdobycia władzy przez partię komunistyczną.

Co za fikołek. Źródło?
Ponieważ z taką pewnością głosisz swoje tezy, to weź mainstreamowego myśliciela szkoły frankfurckiej i wykaż, że głosił on, że antynatalizm jest najlepszą drogą do komunizmu xD. Powodzenia!

I to się niestety sprawdziło, na Zachodzie rządzą komuniści.

Nie, na Zachodzie nie rządzą komuniści. Komuniści rządzą w Korei Północnej. Czy ty w
  • Odpowiedz
jakikolwiek inny tego typu kraj nigdy nie obali Ameryki jako globalnego mocarstwa?


@Van-der-Ledre: Nikt nie musi obalać; historia Imperium Rzymskiego pokazuje, że wielkie niepokonane mocarstwa potrafią po prostu zgnić od środka.
  • Odpowiedz
To Zachód, a zwłaszcza Ameryka sprzedała swoją wizję światu, wizję społeczeństwa, systemu, kultury. Amerykańskie filmy, muzyka, gwiazdy, show, cała otoczka związana z giełdą i centrum światowych finansów


@Van-der-Ledre: widać że z ciebie staruch XDDD amerykańskie Zoommery z tiktoka chcą darmowe żarło i socjal czy się stoi, czy się leży i są w stanie za to obciągnąć łachę każdemu chinolowi i kacapowi XD
  • Odpowiedz
@quattro-ottavi:

I CO TERAS?

Teras zaproponuję ci sięgnięcie do wikipedii które stany najbardziej się wyludniają:

1.Kalifornia
2.Nowy York

A które najbardziej najbardziej zyskują ludności:
1.Floryda
2.Texas

Do tego dochodzą też takie statystyki jak wzrost PKB gdzie wiele prawicowych stanów ma przyrost szybszy niż Chiny ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

No i? Za Bidena zaatakowała i się zesrała.


Tak się zesrała że powolutku zyskuje, pomimo że zachód wpompował w
  • Odpowiedz
  • 8
USA, a także cały Zachód, wybrał jako swoją ideologię najgorszą formę komunizmu, opierającego się na promowaniu zboczeń, dekadencji, antynatalizmu i multi-kulti. Ta ideologia z każdym dniem osłabia Zachód, dlatego Zachód przegra rywalizację z Chinami. Co zresztą już widać, chociażby w Afryce.


@joazaxa: Dla Ciebie to ideologia, dla większości ludzi rozwój społeczny. Nie dziwne, że traktowanie homoseksualistów na równi z heteroseksualistami powoduje u Ciebie czy u innych afrykańskich plemion ciarki na plecach.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: Ale czy jesteś w stanie się zdobyć na jakąkolwiek uczciwość intelektualną? Twoja teza była taka:

nic nie jest wieczne, Ameryka sobie jeszcze jako tako radzi dzięki prawicowym stanom

Pokazałem, że to bzdura. A ty mi wyskakujesz ze zjawiskiem migracji z niebieskich do czerwonych. Ja wiem, że takie zjawisko zachodzi. Ale co to ma do rzeczy? Twoja teza była bzdurna i została obalona.

Tak się zesrała że powolutku zyskuje, pomimo że
  • Odpowiedz
  • 0
@joazaxa ja się z tobą nie zgadzam, bo nawet mimo obecnej dekadencji wartości, to trzon o którym pisał OP dalej jest bardziej atrakcyjny niż chiński model, ale beka że się prawie wszyscy w wątku zesrali zamiast wymienić normalnie argumenty
  • Odpowiedz
Pokazałem, że to bzdura. A ty mi wyskakujesz ze zjawiskiem migracji z niebieskich do czerwonych. Ja wiem, że takie zjawisko zachodzi. Ale co to ma do rzeczy? Twoja teza była bzdurna i została obalona.


Mówimy tu o trendach, no to trendem jest że prawicowe stany rozwiajają się znacznie szybciej, Texas i Floryda maja wzrost PKB na poziomie Chin, niedościgniony praktycznie dla żadnego istotnego państwa zachodu, kiedy taki Nowy York wygląda na tym
Towarzysz_Pawulon - > Pokazałem, że to bzdura. A ty mi wyskakujesz ze zjawiskiem migr...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: odnośnie sprzedania swojej kultury - Polacy kupują to w ciemno -uwielbiają USA i chcą wierzyć, że dobrostan jest dany na zawsze, a Ameryka wygląda jak z lat swojej świetności, gdy aktualnie, chociażby Polska, jest lepszym miejscem do życia.

W UE mamy problem z elitami, a USA oferuje ubogacanie kulturowe w postaci wielkich molochów korporacyjnych i kultury woke, coraz mniej wolności i swobód obywatelskich (chociażby Kanada).

Jesteśmy na etapie gdzie zachód,
  • Odpowiedz