Wpis z mikrobloga

Siemanko mam pytanie odnośnie źródła ogrzewania. Bez wielkich historii - mam w pewnej części dom gdzie mieszka sama moja mam. Z racji że nie jest mój nie chce inwestować w niego $$$ z drugiej strony nie chce by matka zamarzła zimą ;P
Dom 10x10x10 , lata 70, rury stalowe 1", grzejniki żeliwne, okna plastik z 2001, nieocieplony dom poza styropianem na poddaszu.

Obecnie mamy piec na węgiel z...2004 roku 17kW który jest na wykończeniu kompletnym. Zużycie to 3.5-5ton zależności od zimy.
Piętro 1 jest puste po babci, grzejniki są tam puszczone na minimum by się pleśń nie zrobiła.

Zatem pytanie brzmi jakie ogrzewanie wstawić ?

a) ekogroszek z podajnikiem? Podobno z małopolski ludzie sprzedają piece bo tjest tam zakaz i tanio idzie kupić
b) pellet? - drogi jest sam piec i zużycie 150% w stosunku do węgla ?
c) gaz ? Mamy przyłącze gazowe ale no boje się że opłaty zmiotą moją matkę albo będzie zimno w domu...
d) pompa ciepła - zaraz po tym jak wygram w totka i ten dom ocieple xD

#pytanie #kiciochpyta #remontujzwykopem #dom #hydraulika
niebadzogrem - Siemanko mam pytanie odnośnie źródła ogrzewania. Bez wielkich historii...

źródło: kociol

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Odkamieniacz fizyki nie oszukasz. Jest potrzebne tyle a tyle energii żeby było ciepło. Przelicz sobie węgiel w kW na gaz i zobacz jak to wygląda. Najlepiej byłoby wstawic dwufunkcyjny na gaz i sie nie musisz sie pieprzyc z popiołem i zasypywaniem, a to też jest plus.
  • Odpowiedz
@niebadzogrem: Fizyki nie oszukasz jak napisał @kazly . Przede wszystkim ociepl i uszczelnij dom. Na jakiekolwiek źródło ciepła się później zdecydujesz to będzie taniej.

Szukaj dotacji do ocieplenia domu - w mojej okolicy jest ich sporo i bez problemu można taki "klocek" za pół darmo ocieplić (teraz ceny materiałów poszły w dół więc powinno być jeszcze przystępniej). Nawet niech to będzie styropian + siatka + klej, bez tynku/malowania to zrobi ogromną
  • Odpowiedz
  • 1
@niecodziennyszczon: nic, goły pustak.
Parter to garaż i pokoje typu spiżarnia, piec itd
1 piętro nie używane grzejniki na "1" byle ściany nie odpadły 5 grzejników
2 piętro w użyciu łazienka, 2 pokoje, kuchnia, przedpokój 5 grzejników
strych bez grzejników
  • Odpowiedz
@niebadzogrem najtańszym rozwiązaniem będzie piec na ekogroszek używany można kupić za nawet za 2k przyłącze pasuje tylko problem jest w tym że trzeba węgiel do piwnicy nosić i ładować go raz na dwa trzy dni zimą latem na ciepłą wodę raz na dwa tygodnie z pelletem to samo tylko trochę mniej syfu ale zużycie będzie większe w porównaniu do ekogroszku a cena ta sama wynika to z faktu że pellet jest mniej
  • Odpowiedz
  • 0
@Wykop24h: mamy piecc na gaz do wody użytkowej stosowany od wiosny do jesieni, gaz do budynku podłączony.
No gaz w sumie mnie kusi - piec najtańszy, nie trzeba nic nosić, jedynie komin na bok wykuć.
Tylko no kosztów się trochę boję że gaz będzie nie te 10/20% droższy a 50% albo lepiej :P
  • Odpowiedz