Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim! Na stare lata - 30 level - postanowiłem, że nauczę się grać jakieś proste ogniskowe piosenki na gitarze, nic do połamania palców. Wybór padł na elektroakustyka Fender CD140SCE. Pierwszy problem który mi się nasuwa jest taki, że przy biciu akordów mam wrażenie, że nie trafiam we wszystkie struny, zwłaszcza kiedy bije z góry na dół. Obejrzałem chyba wszystkie filmiki na yt i zastanawiam się, czy to kwestia wprawy, czy po prostu jestem jakimś gitarowym kwazimodo - bądź waranem z komodo.
Macie do polecenia jakieś książki, które przybliża mnie do jakiegokolwiek „grania”?
Może znacie jakieś grupy na platformach internetowych gdzie ludzie chętnie dzielą się swoją wiedzą? Na gitarę mam czas po godzince dziennie, czasem troszkę dłużej przez pryzmat tego, że często odbywam dyżury w szpitalach czy przychodniach, do tego dziecko, baba i generalnie wiecie o co chodzi. Przez nazwijmy to nienormowane godziny pracy pozostaje mi tylko książka lub internet, choć twk jak wspomniałem na yt ciężko o konkrety. Dziękuję wszystkim muzycznym świrom za odpowiedź i do zoba na scenie w Sopocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gitara
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach