Wpis z mikrobloga

#pracait #programista15k

Kto pamięta 2021 rok i szczyt eldorado? To były czasy. Ledwo dostałeś pracę o 50% wyższej stawce niż w poprzedniej, a tu już na linkedinie rekrutywka pisała, że podbija o kolejne 50%. Linkedin oczywiście zapchany, po kilka wiadomości dziennie, nie szło nadążyć z odpisywaniem. Wszystkie oferty pracy tylko full remote. Licytacje między potencjalnymi pracodawcami na rekrutacjach.
karetpoker - #pracait #programista15k 

Kto pamięta 2021 rok i szczyt eldorado? To by...

źródło: temp_file9177464715304913353

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@karetpoker ofert pracy jest mnóstwo. Tylko stawki słabe. Obecnie nawet jakbym chciała zmienić pracę to oferty za mniej niż teraz mam, a że dostałam podwyżkę to już w ogóle nie ma jak zmienić pracę by więcej zarabiać.
  • Odpowiedz
Ogólnie przyszedł czas że nie opłaca się zmieniać pracy nawet jak dają małą podwyżkę


@Kitku_Karola: i właśnie dlatego mamy pełno zaskoczonych jak są zwolnienia. Normalnie jak w firmie sytuacja robi się niepewna to sobie szukasz powoli czegoś nowego. Teraz po co szukać jak jest nadzieja, że się zostanie w bieżącej za często lepszą kasę niż rynek teraz daje, więc się odwleka decyzję odejścia i czasem dostaniemy z zaskoczenia zwolnieniem.
  • Odpowiedz
@WyjmijKija może i tak. Ogólnie to obecnie widzę raczej trend że łatwiej o podwyżkę w firmie a trudnej i godną płace na rynku. U mnie w firmie mi dali podwyżkę i fajny projekt a w sumie szukałam pracy bo mnie nudziło to co robię. Kiedyś to w takich sytuacjach to nikt by nawet nie próbował mnie zatrzymać bo by wiedzieli że nie dadzą rady mi tyle dać bym została bo rynek
  • Odpowiedz
Ogólnie przyszedł czas że nie opłaca się zmieniać pracy nawet jak dają małą podwyżkę, bo na rynku nie ma ofert wartych by rzucić się na zmiany.


@Kitku_Karola: ja mam plan wkrótce rzuć moją, pomimo luźnej atmosfery i dobrego hajsu. Znudziła mi się. Czas zrobić trochę wolnego i poszukać nowego miejsca.
  • Odpowiedz
Ogólnie przyszedł czas że nie opłaca się zmieniać pracy nawet jak dają małą podwyżkę, bo na rynku nie ma ofert wartych by rzucić się na zmiany.


@Kitku_Karola: dokładnie to. Dostaję często nowe oferty, ale mam zmieniać robotę dla 20 zł. dziennie? No #!$%@?ło. Wdrożenie, standardy, regulacje prawne i całe mnóstwo innych pierdół, z poznaniem nowych ludzi włącznie. Się kompletnie nie opłaca.

Można powiedzieć, że osiągnąłem szklany sufit i jedyna szansa
  • Odpowiedz
@default_city miło mi że mogłam pomóc :) zawsze mi się serduszko raduje jak ktoś mi mówi że trochę pomogłam. <3 <3 <3

OE? Chodzi Ci o pracę zdalna czy coś innego? Ostatnio dostałam podwyżkę ale nie było to tyle co chciałam, ale na rynku ze świecą szukać ofert z wyższą stawką
  • Odpowiedz
@default_city ja jestem leniuchem więc nie chciałoby mi się pracować 8 h na pełnych obrotach. Wolę 8h robić tak że trochę się poobijam , trochę popracuję. Ogólnie to programowanie to nie jest moja pasja tylko coś co daje mi hajs na życie i rozrywki. A widzę jak wygląda over employment u innych i póki co zawsze to się kończy zwolnieniem bez możliwości powrotu, a ja nie lubię palić mostów jeśli gdzieś
  • Odpowiedz