Wpis z mikrobloga

@roadtodeath: Dripa zazwyczaj robi się z 200-300 ml. Jak na tym czarnym siatka a nie kawa blokuje przepływ to nie oznacza to, że kawa jest dobra. Ogólnie zacznij polewając 30 g wody i poczekaj z 20 sekund, później nalewasz wody aby była tak z 1 cm nad poziomem kawy i jak spada to dalej lejesz i w kółko. Jak wychodzą siki a nie kawa to upewnij się, że kawa jest świeża
  • Odpowiedz
  • 0
@Bejro ja zawsze robię ze 120ml, nie musi być więcej. Kawa ma z tydzień. To bez znaczenia. Kawa jak najbardziej może zatkać filtr, nie jest to nic dziwnego. Robię kawy różnego rodzaju od 10 lat ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@roadtodeath: Dobra, ilość jest drugorzędna, filtr nie blokuje przepływu więc jak nalejesz dużo wody a masz mało kawy to szybciej Ci spłynie. Czyli zakładam, że masz z 8-10 gramów kawy. Trochę mało na dripa ale też się powinno dać. Tak więc:
-Zalej kawę 20 ml wody i daj jej nasiąknąć 20 sekund.
-Delikatnie nie wzburzając kawy lej wodę okrężnym ruchem po krawędzi filtra (nie na kawę!).
-Jak nalejesz wody 0.5-1 cm
  • Odpowiedz
@roadtodeath: Zazwyczaj piję espresso z kolbowego ale dripa okazjonalnie też, palenie powinno być dość jasne więc tego nie zmieniam a jak dam więcej kawy a mniej wody to tak jakbym przerwał parzenie wcześniej i zostaję z "gęstszym"
  • Odpowiedz
@roadtodeath: no zagina się te paskowane krawędzie.

Myślę jednak ze to na czas filtrowania nie ma wpływu, a jedynie na możliwość przerwania filtra.

Generalnie w filtrowaniu czegokolwiek i jak to się odbywa nie sam filtr ma znaczenie, ale tak zwany "placek filtracyjny", czyli w tym przypadku warstwa kawy na filtrze. Czas filtrowania zależy od grubości tegoż placka i jego zwarcia. No i jak np nalejesz zbyt raptownie albo za duzo i
mac666 - @roadtodeath: no zagina się te paskowane krawędzie. 

Myślę jednak ze to na ...

źródło: 1000022031

Pobierz
  • Odpowiedz