Wpis z mikrobloga

Hej, stoje przed decyzją czy kupić spotify premium czy youtube premium.

Głównie zależy mi na tym aby słuchać muzyki z wyłączonym ekranem (robię dość długie trasy rowerem, a irytuje mnie jazda z podlączonym powerbankiem) - stąd youtube premium wchodziłoby w grę, bo wiem, że można wtedy słuchać bez włączonego ekranu.

Jednakże, chciałbym wiedzieć, czy to jest też tak, że jakby te premium umożliwiają dostęp do muzyki (filmów?) w lepszej jakości dźwięku?

#youtube #muzyka #spotify
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Estetykatopodstawa sprawdzałeś opis usług na tych serwisach? Na stopro o tym piszą. Wydaje mi się że kiedyś było tak, że na yt jakość była lepsza wraz z premium, ale od paru lat mam ich w dupce, więc mogę zmyślać albo mogło się zmienić. Najszybciej się dowiesz bezpośrednio z opisu w ich ofercie.
  • Odpowiedz
sprawdzałeś opis usług na tych serwisach? Na stopro o tym piszą


@Ytarka: Teoria a praktyka różni się diametralnie.
Raczej nikt nie napisze, że No mamy to premium za X zł ale w sumie to g---o. Natomiast wykopki już napiszą to z miejsca.

Po to jest to pytanie...
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa nie bardzo rozumiem ten komentarz. Pytałeś, czy przy zakupie premium otrzymuje się lepszą jakość, co jest zupełnie sensowną opcją, że wariant darmowy oferuje jakiś Basic a premium hd czy coś tam. Nie wiem czemu mieliby to ukrywać.
Teraz napisałeś coś o premium z gowniana jakością, nie rozumiem xd
  • Odpowiedz
@Ytarka: Faktycznie, wybacz odpisuje będąc w pracy więc dość chaotycznie.

Reasumując:
- To co napisze właściciel danego serwisu/portalu/sprzedawca itd. to jedynie teoria, a jak to faktycznie działa to praktyka. Mnie interesuje praktyka, jak to działa i wygląda w odczuciu użytkowników - zwykłych zjadaczy chleba.

=). I z tego co widzę ludzie chwalą YT premium, natomiast niezbyt dobrze podchodzą do Spotfiy premium i tyle.
  • Odpowiedz
@Ytarka: w spotify ograniczasz sie do muzyki/podcastow. w YTP masz cala zarowno muzyke, podcasty jak i jeszcze cala biblioteka youtuba. Przykladowo, ja YT ogladam na telewizorze jako substytut tv jak mam na cos ochote.
  • Odpowiedz