Wpis z mikrobloga

Czasami widzę jak ktoś się chwali na mikroblogu/w komentarzach o tym jak sobie spiracił grę i że jest fajny bo nic nikomu nie zabrał więc jest ok.
Proszę, nie wspierajcie takich osób komentarzami, tylko kliknijcie kłódkę w profilu delikwenta i załatwione.
Ewentualnie dodać notatkę typu "troll/dekiel" co by było wiadome na przyszłość co to był za typ. Dziękuje!
#gry #playstation #xbox #nintendoswitch #pcmasterrace
  • 34
  • Odpowiedz
@Issac tutaj raczej mowa o fizycznym nosniku - mysle ze jakby producent mial odpowiednie narzedzia to i w tej kwestii by cos zdzialal ale albo ich nie ma albo sa zbyt kontrowersyjne by je wdrozyc - jak np. przypisanie fizycznego nosnika do urzadzenia lub konta
  • Odpowiedz
Proszę, nie wspierajcie takich osób komentarzami, tylko kliknijcie kłódkę w profilu delikwenta i załatwione.


@Michalski06: Rzeczywistość nie jest zero jedynkowa, i nie wymuszaj na ludziach dostosowywania się do twojej perspektywy. Komuniści tak robią.

W tym roku kupiłem 10 gier, oraz spiraciłem około 10 gier. Wszystkie spiracone gry już zostały usunięte, bo po prostu mnie nie wciągnęły. I tak bym za nie nie zapłacił.
  • Odpowiedz
czyli piracenie gier dostepnych tylko na rynku wtornym jest ok ?


@Issac: sprawdź definicję dzieła osieroconego, takich gier jest od cholery na myabandonware i pobieranie ich jest w 100% legalne
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze: @azmar @Issac @vieniasn @Beeercik @L3gion @Diamond-kun @ReeceWithouterpoon @zaye93 @programista3k @Huntley @Ilirian @TurboDynamo @ZielonyRozpustnik @elukubracja_depresji @Mysteri0nke @damianooo8
Kochani. Uściślę.
Nie komentuję samego piractwa. Osobiście nie widzę nic złego w ściągnięciu niedostępnych gier.
Jak ktoś ściągnie grę potem kupi w promocji, albo kilka ściągnie, kilka kupi żeby sypnąć groszem, bo tyle jest w stanie zrobić to ja to rozumiem i nie komentuje.
Są trolle które sypią postami jak napisałem wyżej a ludzie
  • Odpowiedz
@Michalski06: A ja ściągam piraty z kilku powodów, oto one:
- trailery kłamią
- opłacane recenzje kłamią
- optymalizacja grafiki jest nieznana
- ustawiane opinie kłamią
- nie ma wersji demo
Pobieram pirata i sprawdzam grę przed zakupem bo nie dam się wydymać. Jak wszystko mi odpowiada to kupuję. Kupuję czy nie- pirata usuwam.
Tyle.
  • Odpowiedz
- nie ma wersji demo


@kidi1: no właśnie, mimo iż kiedyś faktycznie mogło być ciężko o rozpropagowanie dema to dziś nie powinno być to problemem. Pamiętam że kiedyś nawet na psx były.
  • Odpowiedz
ktoś ściągnie grę potem kupi

@Michalski06: ja mam odwrotnie, na pewno nie kupię, czasem ściągnę i pogram, ale jakbym nie mógł ściągnąć to i tak bym nie kupił. Wyjątkowo przy wiedźminie kupiłem wszystkie trzy części na promocji, które wcześniej spiraciłem, bo taka promocja była że aż głupio było nie dać tych paru złotych, a wiedźmin wyjątkowo był tego warty w przeciwieństwie do 99% innych gierek które nawet nie chce mi się
  • Odpowiedz
Czasami widzę jak ktoś się chwali na mikroblogu/w komentarzach o tym jak sobie spiracił grę i że jest fajny bo nic nikomu nie zabrał więc jest ok.


@Michalski06: w dzisiejszych piracenie gier jest nie tylko moralnie usprawiedliwione, co samo kupowanie gier od giga kopro jest niemoralne. Przykład sprzed chwili - chce sobie pograć w Dragon Age Inquisition. I co? Gówno, nie zagram, bo się zyebał serwer logowania do EA App xD
  • Odpowiedz
a ludzie których zlewanie włożonej pracy w grę triggeruje


@Michalski06: ale ludzie którzy tworzą gry nie mają zwykle udziału w zyskach więc to żaden argument ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Michalski06: ja gry kupuje bo jestem zbyt leniwy żeby piracić ale jako że zawodowo zajmuje się tworzeniem gier - nad swoim pierwszym dużym autorskim tytułem jeszcze pracuje - to wypowiem się że absolutnie by mi to nie przeszkadzało gdyby moja gra była na torrentach - Ba! Nawet jest to jedno z moich marzeń żeby zobaczyć moją grę z tysiącami seed'ów. Uważam że najpotężniejszym mechanizmem marketingowym w gamedevie jest właśnie poczta pantoflowa
  • Odpowiedz