Wpis z mikrobloga

Ostatni raz alkohol piłem w lipcu tamtego roku xD a przez 2 lata wypiłem łącznie 5 piw i 3 drinki, tak trzeba żyć. A moja abstynencja wzięła się z tego, że wychowywałem się w domu w którym żył olkoholik.
  • 92
  • Odpowiedz
@Lujdziarski: Nie przejmuj się to normalne. Dla każdego rozumnego człowieka jasne jest to że alkohol to narkotyk i powinien być tępiony dla dobra społeczeństwa. A tu na wydarzeniach sportowych reklamuje się piwsko. Obrzydliwe
  • Odpowiedz
@lentilek nie wymagaj od alkoholików takiego planowania w przód. Co ty w ogóle porównujesz - picie trucizny jaka jest alkohol oraz chodzenie w niedzielę po sklepach.
  • Odpowiedz
wkurzają mnie olkoholicy czy nadmierna eksponacja alkoholi w sklepach

@Lujdziarski: ekspozycja alkoholi i niezdrowej żywności - która też uzależnia. Przykra sprawa, łącze się w bólu
  • Odpowiedz
@Lujdziarski:

strasznie wkurzają mnie olkoholicy


Ja przez starego pijanego mam tak, że jak widzę pijaną osobę, to od razu mam #!$%@?, jakbym się chciał z tą osobą #!$%@?ć bez powodu
  • Odpowiedz
nadmierna eksponacja alkoholi w sklepach na półkach


@Lujdziarski: mnie bardziej wkurzają piwa zero, a właściwie to ich użytkownicy, że wszędzie muszą z tym łazić, bo "hehe piję na legalu na ulicy w środku miasta" albo masa relacji na Facebooku/Instagramie, że piją te swoje soczki ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@SpokojnyPan:

generalnie wszystko musi mieć umiar, fajnie, że nie pijesz, no ale jak ktoś nie nadużywa, tylko co jakiś czas sobie drinknie rekreacyjnie


Tylko, że większość ludzi nie ma takiego samo-umiaru i popada w alkoholizm. To tak jak z wszystkimi innymi używkami, w tym narkotykami. Pewnie fajnie jest sobie rekreacyjnie wstrzyknąć mikrodawkę, ale większość osób tak nie potrafi bo jest po prostu głupia i nie ma kontroli nad sobą, więc zaczęli by ćpać bez
  • Odpowiedz
@eric2kretek:

a wiesz ze nie kazdy byl wychowany przez chlejusow w domu? XD


Na używki się patrzy przez pryzmat szkód dla społeczeństwa, a nie płatków śniegu, którym się wylosowało, że akurat nie mieli starego alkusa. Na takich z samokontrolą jest milion meneli co chleją do oporu
  • Odpowiedz
@vici:

czemu ci co nie piją muszą się tym chwalić na prawo i lewo, a ja lubię sobie od czasu do czasu wyjść do ogródka piwnego i napić się piwa. Czy też muszę się tym chwalić w Internecie?


Czemu ci co nie są hetero muszą się tym chwalić na prawo i lewo, a ja lubię sobie od czasu do czasu włożyć w cipkę. Czy też muszę się tym chwalić w
Davidozz - @vici: 
czemu ci co nie piją muszą się tym chwalić na prawo i lewo, a ja l...

źródło: Zrzut ekranu 2024-06-17 110128

Pobierz
  • Odpowiedz
Zakazać wszystkiego, zamknąć w #!$%@? dyskoteki, puby, sklepy monopolowe. #!$%@?ć wszystko co szkodliwe z biedronki, wtedy świat będzie piękniejszy.
Wszyscy będziemy grać w gry, konia walić i pić kokokole xD

Patrząc na niektóre komentarze dochodze do wniosku że takie zrzędzenie też jest patologią, powinno być karane, i #!$%@? xD

ps
Później taki oświecony jeden z drugim co go już widok alko w sklepie #!$%@?, w ogóle to by zakazał sprzedaży bo ON
  • Odpowiedz
Zakazać wszystkiego, zamknąć w #!$%@? dyskoteki, puby, sklepy monopolowe. #!$%@?ć wszystko co szkodliwe z biedronki, wtedy świat będzie piękniejszy.

Wszyscy będziemy grać w gry, konia walić i pić kokokole xD


@dlajego: Jakby mieli na coś wpływ to gier zakazaliby podczas nagonki na nie we wczesnych dwutysięcznych, a walenia konia ok. 2k lat temu. Zostałaby tylko cola (oczywiście zero) xD
  • Odpowiedz
@Lujdziarski: Ja też nie piję od ok. 5 miesięcy. Prosta reflekcja - kosztuje, nie mam z tego przyjemności, źle się po tym czuję, źle działa na zdrowie. Minusów mnóstwo, korzyści niewielkie.

Za każdym razem kiedy odmawiam w towarzystwie picia wciąż mnie pytają "o co chodzi, dlaczego nie pijesz, co jest z Tobą nie tak".

Ciekawe, że osoby, która np. odmówi zapalenia papierosa tymi samymi pytaniami już nie molestują.
  • Odpowiedz