Wpis z mikrobloga

  • 0
@rastafari85: bardziej prostokątna
p.s. podczas demontażu wentylatora zwarły mi się styki i zaiskrzyło - może spaliłem jakiś przekaźnik bo bezpieczniki wyglądają na dobre
  • Odpowiedz
  • 1
@rastafari85: rezystor nowy montowałem w obudowę wentylatora, oba bezpieczniki sprawdziłem optoleptycznie i wyglądały dobrze (w sumie to prawie wszystkie bezpieczniki w aucie przejrzałem zanim znalazłem te co trzeba - chyba)
  • Odpowiedz
@FejsFak nawet najlepszym zdarza się coś spalić ( ͡º ͜ʖ͡º)
Trzymam kciuki żeby się udało, może faktycznie przekaźnik bo jest "przed" bezpiecznikiem patrząc od strony wentylatora i mógł oberwać
Daj znać jak poszło!
  • Odpowiedz
  • 2
Daj znać jak poszło!


@alkoJezus: umówiłem się z mechanikiem, że sam wymienię wentylator (głównie dlatego, że mam nietypowe mocowanie chłodnicy i zderzaka) więc niech on się martwi jak go uruchomić, ja swoją robotę wykonałem...
  • Odpowiedz
@FejsFak: sprawdź czy termostyk/włącznik termiczny w nagrzewnicy na pewno działa.
U mnie w Polonezie (taa wiem że porównanie z dupy ale może w Twoim aucie będzie podobnie) termostyk działał losowo. Przeważnie nie działał przez co przy parkowaniu lub w korku cały układ się przegrzewał. Wymieniłem na nowy i wszystko śmiga że hej.
Można też sprawdzić czy podłączenie wentylatora nie uległo uszkodzeniu lub czy przekaźnik wentylatora siedzi jak należy.
  • Odpowiedz