Wpis z mikrobloga

No i udało się =)

Siwa Polana -> Przełęcz Iwaniacka -> Ornak -> Siwy Zwornik -> Błyszcz -> Bystra -> Siwy Zwornik -> Starorobociański -> Kończysty -> Jarząbczy -> Jakubina -> Jarząbczy -> Wołowiec -> Rakoń -> Grześ -> Polana Chochołowska -> Siwa Polana

Kompletna pętla dostępnych szlaków Tatr Zachodnich zrobiona.
Dystans: 38 km
Suma podejść: 2862 m
Wycena wg skali GOT: 71
Czas brutto: 15h 15 min
Czas netto: ~12h 25 min
Czas według mapy: 17h 20 min ()

Szczytów sztuk 10, z czego Jarząbczy 2 razy (òóˇ)
No to teraz jedziemy w Wysokie i Słowacja. W Zachodnich nie mam już czego szukać*

Tutaj wrzucałem trasę na bieżąco.
https://wykop.pl/wpis/76734551/ehhh-to-mi-sie-chyba-nigdy-nie-znudzi-wszystkie-ce

Pozdro górskie mirki i mirabelki i do zobaczenia na szlaku ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

W komentarzach gratis :)


#tatry #wygryw #chwalesie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@rozowy_dzban: A dziękuję za propozycję. Ja tylko pętelki, nie wyobrażam sobie chodzić inaczej.

Niemniej rozważałem już dokładnie tę opcję. Miał to być mój kolejny wypad, ale raczej uderzę na Jagnięcy i Wielką Świstówkę. (mam ssanie na Tatry Wysokie)

Potem będzie właśnie to, przy czym zastanawiałem się, czy nie rozbić tego na 2
  • Odpowiedz
  • 1
Niestety nie zawsze w Wysokich da się zrobić pętlę :/ oczywiście szlakami turystycznymi :)


@rozowy_dzban: No jedyne takie przypadki miałem to wejście z Kuźnic i wyjście z Palenicy, z której wracałem busem do Zakopca. Ale jak sobie rozrysowałem szlaki na Słowacji w Wysokich to w sumie w każdym przypadku mam jakąś pętle a robię większość tras dostępnymi szlakami turystycznymi. Najdłuższy wyszedł mi taki
https://mapa-turystyczna.pl/route/3j3id

Ale na resztę ścieżek inaczej oznaczonych pójdę jak się tam trochę
  • Odpowiedz
@hos85: góry nie uciekną ale dzięki wspinaczce stały się dla mnie znacznie większe i wciąż szkoda mi dnia na powtórki ;)

A ta pętla spoko, wartałoby tylko zahaczyć o Sławkowski. I ten szczyt jest przykładem że nie da się wszędzie zrobić pętli, musisz zdjąć tym samym szlakiem, którym wszedłeś.

A co do Świnicy, wystarczy zejść z niej do Walentkowego i wtedy nie masz tłumów ;)
  • Odpowiedz
  • 2
A co do Świnicy, wystarczy zejść z niej do Walentkowego i wtedy nie masz tłumów ;)


@rozowy_dzban: Ale ja na Świnicy nie mam tłumów bo jestem wystarczająco wcześnie. Ale jak już tam jestem to lubię sobie posiedzieć ile się da bo też lubię ten szczyt. A jak widzę że zaczyna przybywać ludzi to się zmywam. Ale wtedy przy powrocie mniej więcej w połowie drogi między szczytem a przełęczą zaczyna się robić tłoczno.

A wiem że da się przejść do Walentynkowego. Wiem że da się zrobić całą grań od Szpiglasa do Świnicy. Może kiedyś spróbuję. Ale najpierw Słowacja
  • Odpowiedz
  • 0
@michu_13 Nie mam niestety, planuję dopiero coś zakupić, ale to raczej w przyszłym roku. Pewnie będę pytał na mirko w swoim czasie =)
Ale myślę że trzeba liczyć jakieś 700-800 kcal na godzinę. Tak mi mniej więcej średnio liczy spalanie jak jestem na siłce na schodach. Jak byłem 15h brutto to pi razy drzwi wyjdzie 10-12k kcal.

Zakwasów jako takich w sumie nie mam, ale czwórki bolą przy schodzeniu do przysiadu
  • Odpowiedz