Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Szukam fajnego miejsca na spływ kajakowy w promieniu 100 km od Poznania i liczę na Wasze rekomendacje. Interesują mnie zarówno rzeki, jak i jeziora, gdzie można spędzić kilka dni na wodzie, ciesząc się naturą ze znajomymi. Czy ktoś ma jakieś sprawdzone miejsca, które mógłby polecić? Mile widziane są też informacje o dobrych wypożyczalniach sprzętu oraz miejscach na nocleg w okolicy (najlepiej pole namiotowe).

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie!

#kajaki #poznan #wielkopolska #sport #splywkajakowy #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Qentin: O człowieku, byłem na Obrze 40 i ostatni raz 35 lat temu. Ty mi każesz spamiętać?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętam, że startowaliśmy ze Zbąszynia, później na Lutol, Trzciel, przez jezioro Chłop - była w nim bardzo czysta woda, chyba później był Pszczew, jakaś zawrotka, aby wrócić do Obry i zakończyliśmy w Międzyrzeczu. Zmokliśmy niemiłosiernie ostatniej nocy, gdyż lało od południa i namioty rozbijaliśmy na tempo
  • Odpowiedz
@Qentin: My mieliśmy z włókna, więc było pewniej. Jak teraz dmuchańce się sprawują? Kiedyś wsiadłem do takiego - puch się chyba nazywał, ale to nie dla mnie. Pływałem na Piranii z włókna. Zwrotna, szybka i w każdą dziurę wlazła.
  • Odpowiedz
  • 0
@powsinogaszszlaja główną zaletą było dla mnie możliwość przenoszenia samemu i zapakowania do auta. Kupiłem w decathlonie, grubszy materiał na wierzchu i w środku pływaki pompowane gumowe. Wszystko wygląda porządnie, ale wiadomo trzeba uwazac na kamienie czy konary. Ma na dnie stateczniki także ogólnie jest stabilny
  • Odpowiedz