Wpis z mikrobloga

czy w Polsce brakuje 2 mln mieszkań?


czy ceny mieszkań są wysokie i młodych nie stać na własne mieszkania?


czy w takim razie może mi ktoś wytłumaczyć, czemu żaden rząd nie utemperował jeszcze pasożytnictwa zwanego "Flip na Pierwotnym"? jaka jest wartość dodana tej działalności?


flipper kupuje mieszkanie (a raczej za kasę inwestorów wykupuje pół bloku deweloperskiego) i sprzedaje je 20-30-40% drożej klientowi końcowemu

późny kapitalizm w skrócie: nie stać Cię na mieszkanie bo do ceny mieszkania trzeba doliczyć ratę leasingową Lamborghini Urus pana flipera na pierwotnym


#nieruchomosci #patologia #gielda #flipmieszkania #flipperzy #fliperzy #flipy
affairz - czy w Polsce brakuje 2 mln mieszkań?
SPOILER
czy ceny mieszkań są wysokie i...

źródło: flip-na-pierwotnym

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@affairz: Ja w ogóle nie rozumiem po co ludzie kupują od fliperów zamiast bezpośrednio od deva. Gdyby ludzie przestali od nich kupować to zjawisko szybko by zniknęło, a tak to sami dają się dymać bez mydła. W momencie gdy kupowałem mieszkanie, było już dobrych kilka miesięcy po rozpoczęciu sprzedaży a większość mieszkań była wolna więc to nie było tak - że nie dało się kupić bo fliperzy skupili. Parę miesięcy
  • Odpowiedz
@makrel_gieldowy: o to to. Ciężko mi sobie wyobrazić bardziej niepotrzebny zawód na świecie (*jedyny wyjątek to sytuacja gdy sprzedaje się nieruchomość daleko od swojego miejsca zamieszkania).
  • Odpowiedz
@affairz: bo kupowanie dziury w ziemi to ryzyko. Bo przecietny czlowiek chce sobie wejsc do mieszkania przed zakupem, bo nie kazdy chce czekac 2 lata nim sie blok wybuduje.
  • Odpowiedz
czy w Polsce brakuje 2 mln mieszkań?


@affairz: nie, nie brakuje.

Brakuje w największych miastach, a w Polsce są dostępne mieszkania

Rozwiązanie to zrównoważony rozwój, a nie budowanie więcej mieszkań dla Warszawy. Obecnym sposobem tylko się rozkręca problem. Cała Polska nie może mieszkać w Wawie...
N331 - >czy w Polsce brakuje 2 mln mieszkań?

@affairz: nie, nie brakuje.

Brakuje w ...

źródło: Screenshot_20240601_135301_Gallery

Pobierz
  • Odpowiedz
@oddalenie: Jakie jest ryzyko kupienia mieszkania on sprawdzonego deva, który nie miał większych wpadek? Tym bardziej przy istnieniu funduszu gwarancyjnego. W dużych miastach nie ma możliwości kupić gotowego do odbioru mieszkania które me sensowną lokalizację i rozkład - takie popatrzenie sobie na gołe ściany wymaga zapłaty frycowego fliperowi (bo gdyby nie kupił tego mieszkania on, to i tak ktoś wziąłby je dla siebie na etapie dziury w ziemi). Powtarzam, że
  • Odpowiedz
@makrel_gieldowy: to kup jak sprzedający już podpisał umowę i nie może sprzedać mieszkania bez udziału pośrednika (będzie miał karę pieniężna za to).
Kupowałem mieszkanie pol roku temu, z rynku wtórnego,i na 15 mieszkań sprawdzonych tylko jedno bylo bez pośrednika.
  • Odpowiedz
tak samo nie rozumiem jak można płacić 20-40k pośrednikowi, gdzie co drugi gada farmazony i traktuje cię jak frajera do wydymania


@makrel_gieldowy: dlatego flipowanie na pierwotnym powinno byc zakazane i nie wazne cyz przez os fiz czy prawną a zawó pośednika uregulowany. Egzamin państwowy, wykształćenie kierunkowe i prowizja ustawowa 1% + zakaz konlfiktu interesow ergo prowizji o kupujacego i sprzedajacego
  • Odpowiedz
  • 0
@affairz nope :) 3 razy z wtórnego :) ale mnóstwo osób, które znam, kupowało u deva. Nic nie wspominali. Ostatnio nawet jeden dostał podobno zniżkę i miejsce parkingowe.
  • Odpowiedz
  • 6
@vartan: to wytłumaczę na swoim przykładzie: najfajniejsze mieszkania w Łodzi od deweloperów z pierwotnego trafiają do "znajomych królika" jak panowie z obrazka. czemu? bo tacy goście przychodzą do dewa i mówią "jak zaczniecie sprzedaż inwestycji chcemy być pierwsi, weźmiemy 20 unitów od ręki. jak w Łodzi na zdrowiu sprzedawali blok w 2019/2020 dobijałem się do dewelopera z 3 miesiące zanim nawet ogłosił rozpoczęcie sprzedaży. zaprosił mnie do biura jak ledwie
  • Odpowiedz
@affairz: ok, tego nie znalem. ale w sumie jeden buduje, inny kupuje, chyba o to chodzi.
W moim miescie aktualnie ok. 40 ogloszen wisi w wtornego, niektore juz po pol roku stoja. Dev jest pewien i co pol roku proponuje nowe. Nie odczuwam tego u siebie. A sasiad swoje z 385 sprzedawal przez prawie rok, az stanelo na 330 (w klatce). W sumie nie wiem czy kupil ktos sobie czy
  • Odpowiedz