Wpis z mikrobloga

@LudzieToDebile: ty sam nie rozumiesz, co mówisz.

Jeśli Polska to karton, to podaj nazwę kraju, który nie jest kartonem.

A jeśli nie ma takiego kraju, to czy przyjęcie że wszystkie kraje to karton skutkuje tym, że w duchu twojej wypowiedzi, nigdzie policjant nie dostanie
  • Odpowiedz
@johnymielony69: mi się podoba to, że dyskusja toczy się na zasadzie "policjant tam nie powinien stać", ale nikt nie zastanowił się w ogóle czemu tam stoi.

A z samego zdjęcia wnioskuję, że policjant wypisuje mandat. Nikt nie zapytał się za co, komu albo który przepis osoba dostająca mandat złamała.

I właśnie TAKIE zachowanie komentujących nazwałbym "Państwem z Kartonu" - bo sami mieszkańcy nie są lepszy.
  • Odpowiedz
@G06DbT: Nie rozumiesz podstaw logicznego myślenia ¯\(ツ)/¯
Twierdzę, że Polska to karton. Nie znaczy to, że inne państwa nie są kartonami. Nie znaczy, że są. Ja NIE WIEM, które są, a które nie. Ja wiem, że Polska jest kartonem.
Naprawdę tak trudno pojąć taką elementarną logikę?
  • Odpowiedz
@MrDracek: No ale NIE POWINIEN tam w ogóle stać. Tym bardziej, że metr obok ma chodnik, na którym mógłby legalnie stać! To nie jest tak, że akurat w tym konkretnym miejscu coś się dzieje i on tam musi stanąć, a dookoła nie ma gdzie postawić motoru.
I tak dobrze, że w poprzek DDR nie postawił.

A wypełnianie jakichś papierów nie jest upoważnieniem do stawania na DDR, żeby była jasność w
  • Odpowiedz
A wypełnianie jakichś papierów nie jest upoważnieniem do stawania na DDR


@LudzieToDebile: interwencja (chociażby podczas wypisywania mandatu) już wcześniej była jak najbardziej podstawą do tego, aby móc stanąć w miejscu do tego nieprzeznaczonym - tylko wcześniej wg prawa musiały być włączone niebieskie światła, ale z tego co pamiętam już kiedyś była zmiana przepisu i nawet niebieskich świateł nie musi mieć włączonych (dotyczy się wszystkich służb)

Z resztą ma to swoje uzasadnienie: służby na szybko muszą podjąć działanie nie zastanawiając się czy stoją dobrze i czy mają włączone niebieskie światło, potem przychodzi taki G06DbT lub LudzieToDebile, robi zdjęcie pustemu pojazdowi i śmieje się z nich z internetu.
Dam też rękę uciąć, że zaraz któryś się odezwie: ale ten policjant nie wykonuje czynności związanych z interwencją, tylko sobie sudoku wypełnia. I to właśnie jest moim zdaniem definicja miasta z kartonu - że każdy płacze że policja robi to, do czego
  • Odpowiedz
@johnymielony69: wiesz, że można to przez gov.pl oficjalnie zgłosić i przynajmniej pojadą mu po premii?
U mnie na starym osiedlu notorycznie parkowali na przejściu dla pieszych. Dwa razy im zrobiłem zdjęcie, wysłałem pismo i się skończyło. Dostałem z komendy zwrotki, że kierowca dostał oficjalny wpis do papierów.
  • Odpowiedz
Wskaż mi cywilizowany kraj, gdzie policjant by dostał mandat za to, że z motorem jest na ścieżce rowerowej i wypełnia jakieś papiery.


@G06DbT: jestem przekonany że w wielu miasteczkach Szwajcarii czy USA czy Japonii czy Norwegii jak najbardziej wrzucenie takiego zdjęcia na social media z podpisem że panowie ale wy macie dawać przykład, zwłaszcza w miejscach gdzie szeryfa wybiera się demokratycznie, spotkałoby się co najmniej z przeprosinami.
  • Odpowiedz