Wpis z mikrobloga

Ale mnie wkurza to stare, zakręcone, często głupawe prawo. Rzeczy powinny być proste, banalne, optymalne. "Minmaksowe", że tak rzucę nowomową.

"Pobicie ze skutkiem śmiertelnym.". Co to, k***, jest.avi?
Kłucie kijkiem ze skutkiem śmiertelnym. Lepa ze skutkiem śmiertelnym. O co tu chodzi?

Proste - chciałeś zabić i doszło do śmierci (jedno uderzenie potrafi wystarczyć, co rozsądniejszy człowiek decydując się sprzedać z liścia ZDAJE sobie sprawę, że nawet taki strzał może się skończyć zgonem, czy innymi konwulsjami) to dostajesz najwyższy wymiar kary.

Nie ma żadnych podwójnych, żadnych potrójnych, a bo morderstwo, a bo zabójstwo, Panie, woda mnie się gotuje, włosy mi rosną #pdk.
Nie ma znaczenia, czy Twój proces myślowy (o zgrozo, czy to tutaj pasuje?) to były trzy sekundy, czy trzy tygodnie.

Oczywiście jak klepnąłeś złodzieja w swoim mieszkaniu to git, jesteś czysty. Albo odrypałeś brodatego typa co z nożem po rynku biega (#pdk akt drugi) lub kopiącą innego obywatela patomłodzież. W gratisie medal i talon na balon.

Teraz będzie rozkminianie, ładowanie kasy przez prawników, czy ten kopał bardziej, a ten mniej. Temu 9, a tym po 6 lat.

Nie ma miękkiej gry. Każdego z trójcy #mordercyzsosnowca do dołu z wapnem i lecimy, nie śpimy.

Bo ja nigdy nie zgwałcę, nie uderzę, nie zaatakuję, nie ukradnę.
A jak jednak to zrobię, bo siądzie mi na łeb, to mnie odwalcie na miejscu. Ewentualnie wyeliminuję gwałciciela Córki, czy Żony, ale wtedy odejdę bez problemu, biorę to na klatę.

Tylko tyle. I aż tyle.

Społeczeństwo powinno chodzić jak żyleta.
A ludzi i tak jest za dużo.

#prawo #suroweprawoaleprawo #sosnowiec #polska i klasycznie #niepopularnaopinia
  • 18
  • Odpowiedz
co rozsądniejszy człowiek decydując się sprzedać z liścia ZDAJE sobie sprawę, że nawet taki strzał może się skończyć zgonem

wtedy odejdę bez problemu, biorę to na klatę.


@patryk_66: Ok, czyli jak na ulicy zaczepi cię pijaczek, ty go odepchniesz a on niefortunnie upadnie, uderzy się w głowę i umrze, to rozumiem że ładujemy cię z marszu do dołu z wapnem? Bo przecież musiałeś sobie zdawać sprawę że jak kogoś popchniesz
  • Odpowiedz
Proste - chciałeś zabić i doszło do śmierci (jedno uderzenie potrafi wystarczyć, co rozsądniejszy człowiek decydując się sprzedać z liścia ZDAJE sobie sprawę, że nawet taki strzał może się skończyć zgonem, czy innymi konwulsjami) to dostajesz najwyższy wymiar kary.


@patryk_66
Chyba nie do końca ogarnąłeś to upraszczanie bo:
Skoro strzał z liścia powodujący śmierć to zabójstwo to strzał z liścia niepowodujacy śmierci to próba zabójstwa.
  • Odpowiedz
@patryk_66: okoliczność, że zrozumienie prościutkich mechanizmów przerasta twoje możliwości intelektualne, nie czyni tych przepisów złymi. Nie ty je będziesz stosować, tego możemy być pewni.
  • Odpowiedz
@patryk_66: wymyślanie koła na nowo xD otóż kiedyś przepisy były takie jak mówisz, mniej więcej za czasów Hammurabiego

a potem ludzie zauważyli, że jedna życie ma wiele niuansów i nie jest czarno-białe

poczytaj sobie na przykład o statku Tezeusza, to może zrozumiesz o co chodzi
  • Odpowiedz
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: ale wiesz ze tak jest? Ajak zaatakuje cie agresywny zul, Ty my oddasz a jemu cos sie stanie to idziesz siedziec. Znam chlopa ktory dostal 8 lat bo menel ogarnal, ze domofon maja zepsuty, spoldzielnia walila w #!$%@? z wymiana wiec wchodzil im do klatki i potrafil osrac albo oszczac drzwi. Facet sie #!$%@? i wypchnal go z budynku tak, ze zul rozbil leb. W sadzie nie bylo tematu
  • Odpowiedz
@patryk_66: a jak Twoja córka swojego gwałciciela sama wyeliminuje - to też do dołu z wapnem? Albo jak sąsiad go wyeliminuje bo coś z okna zobaczy?
  • Odpowiedz
@patryk_66: też tak myślałem będąc dzieckiem, potem zrozumiałem np że jeżeli za przekopanie kogoś będzie taka sama kara co za skakanie po głowie aż do śmierci to całe mnóstwo zjebow przestanie się bawić w półśrodki. Tak samo wieszałbym gwalcicieli ale niestety takie prawo skutkowałoby morderstwami ofiar gwałtu jakby gwałciciel wiedział że ma już czapę bez względu na to czy pozbedzie się ofiary i świadków czy nie.
  • Odpowiedz