Wpis z mikrobloga

@uefaman Byle nie latem, reszta zależy od upodobania. Wiosna i jesień to masakra pod względem turystów. Lato to masakra pod względem upałów.
  • Odpowiedz
@uefaman Jeździłem po całej Japonii rowerem, unikałem zatłoczonych, turystycznych miejsc. Mnie kręciły widoki i obiekty sakralne. Nie mam rekomendacji, bo cała Japonia jest piękna i wyjątkowa. Wszędzie znajdą się atrakcje. Mówi się, że dla samego doświadczenia nie trzeba wyjeżdżać z Tokio, więc musisz wybrać, co jest dla Ciebie dobre.
  • Odpowiedz
@andale: ja byłem w kwietniu i poza świątynią Senso Ji nie od odnotowałem natłoku turystów. W Tokio i tak kestwszedzie dużo ludzi o każdej porze roku xd
  • Odpowiedz
@uefaman: polecam kwiecień. Byłem ostatnio w Tokio u było cudnie, temperatura 25 stopni, pogoda i nawet kwitnące wiśnie się ostały. Nie przejmowałbym się turystami Tokio to tak duże miasto że miejsca starczy dla każdego
  • Odpowiedz
@uefaman: Golden Week to pierwszy tydzień maja – to jest tak jak u nas majówka, nawet 3. maja mają "Święto Konstytucji" (serio).
Teraz w połowie czerwca już jest strasznie gorąco, a w lipcu i sierpniu ma być jeszcze gorzej. Wiosną pogoda jest dosyć zmienna (raz słońce i gorąc, a innym razem zimno i deszcz), ale bardziej do wytrzymania, do tego piękne kwiaty wiśni. Co do reszty to się nie wypowiem. Natomiast
  • Odpowiedz
@uefaman: O tym mi nic nie wiadomo, ale nie interesowałem się tym zbytnio. Wiem, że w Yokohamie (całkiem niedaleko Tokio) są jakieś, to tam możliwe, że nawet się wybiorę w najbliższym czasie. Ale które są znane i z czego, to niestety nie wiem.
  • Odpowiedz