Wpis z mikrobloga

Pytanie do mireczków ogrodników: co mi #!$%@? te liście? Nie zauważono w pobliżu żadnych ślimaków, mrówek czy ptaków, które żarłyby to w dzień, w nocy nie sprawdzam. Pryskane od czasu do czasu afanisepem na komary razem z resztą działki, proszę o identyfikację dziur, płacę plusami. #ogrodnictwo #dzialka #rosliny
floplikea_fish - Pytanie do mireczków ogrodników: co mi #!$%@? te liście? Nie zauważo...

źródło: liście

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@flop_like_a_fish: ferramol i pełzakol są w przeciwieństwie do tych słynnych niebieskich kulek Brosa (które są najskuteczniejsze) są bezpieczne dla zwierząt domowych, ptaków, które zjedzą takiego ślimaka i jeży
  • Odpowiedz
@flop_like_a_fish: długo tak myślałem, ale w tym roku zacząłem sypać ferramol na samym początku sezonu, jeszcze zanim to gówno oficjalnie wypelzlo i jest bardzo dobrze. Zresztą nawet jakby tego środka nie było, to do 'brosa' już nie wrócę. Nie dość, że zabija inne zwierzęta, to jest jeszcze szkodliwe dla ludzi.
  • Odpowiedz
@Qlakatmandu: Jeśli chodzi o codzienną walką z tym dziadostwem, może faktycznie masz rację. Ja niestety nie mam takiej możliwości, a uwierz mi jest plaga tych bezdomnych ;)
  • Odpowiedz