Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Kupiłem jakiś zaś temu coś od allegro.
Towar imho uległ usterce i 31 mają wyladował na magazynie Allegro celem zgłoszenia na rękojmię.

3 czerwca odpisali, że
"Przykro mi, ale Pana reklamacja na ten moment została odrzucona.

Powodem jest podejrzenie uszkodzenia mechanicznego, powstałego w skutek niewłaściwego użytkowania, użycia nadmiernej siły, upadku lub podobnych.

Przeprowadzimy ponowną weryfikację, po której zostanie wydana ostateczna decyzja."

Standardowy zapis z dupy bo podejrzenie itp.

Odpisałem im niezwłocznie, że oświadczam, że nie nie było uszkodzenia, niewłaściwego użytkowania itp., a oni, że dalej sprawdzą.

Jak jest liczony czas na odpowiedź. Jak towar do nich dotarł w piątek, to termin na odpowiedź upływa w nocy z piątku na sobotę, czy czwartku na piątek?

Czy zdarzyło się komuś, że allegro przespało odpowiedź i z automatu muszą uznać rękojmię, czy mają jakiś automat, który w ostatniej chwili automatycznie odrzuci "ostatecznie" reklamację??

#allegro #rekojmia #gwarancja #prawakonsumenta #uokik
  • 4
  • Odpowiedz
Czy zdarzyło się komuś, że allegro przespało odpowiedź i z automatu muszą uznać rękojmię


@WrocilemAleZInnymLoginem: wydaje mi się że właśnie ta odpowiedź była po to by nie przegapić terminu, teraz albo możesz czekać na ich łaskę albo ruszyc na drogę sądową jeśli uważasz że niesłusznie odrzucili
  • Odpowiedz
Oficjalny sklep allegro to jest najgorsze co może spotkać człowieka przy reklamacji, imho.

i
@_aqq: no nie to jest tak jak aledrogo traktuje klienta i ten dualizm bo jak kupisz od innego sprzedawcy to aledrogo automatycznie będzie silne wobec słabych i uwali takiego sprzedawcę
  • Odpowiedz
@WrocilemAleZInnymLoginem
Jak to rękojmia, to zakup był na firmę. W takim przypadku w pierwszej kolejności należałoby sprawdzić czy sprzedawca nie wykluczyli rękojmi za wady.
A co do terminu odpowiedzi, to wynosi on 14 dni licząc od dnia następnego od zgłoszenia, chyba że ustalono inne warunki rękojmi (rękojmia może być dowolnie modyfikowana przez strony, oczywiście przed transakcją).
Sprzedawca odpowiedział 3 czerwca i ta data liczy się jako odpowiedź na reklamację (zatrzymuje ona bieg
  • Odpowiedz