Wpis z mikrobloga

kurcze, ostatnio widzę jakiś dziwny trend. Mianowicie- #ebook jest dużo droższy od książek papierowych nawet z dostawą... Przykładowo, ostatnio chciałem przeczytać dosyć mocno "hajpowaną" książkę Davida Gogginsa "Nic mnie nie złamie". No i wszystko fajnie, tylko XD
wersja ebook kosztuje najtaniej 48zł - upoluj ebooka pokazuje 38, ale jak się wejdzie w link to już jest 48... chyba nie zdążyło zaktualizować ceny, średnio ponad 50zł. Natomiast wersja papierowa jest już dostępna od 33zł. Co tutaj się zadziało? XD Czy wersja elektroniczna nie powinna być tańsza? To jest pojedynczy przykład, ale jest ich wiele więcej, praktycznie każda książka którą ostatnio chciałem przeczytać wychodziła taniej w papierze, biorąc pod uwagę wiele programów z darmową dostawą to czytanie elektroniczne już się wcale nie opłaca, bo papierową książkę mogę później odsprzedać odzyskując część pieniędzy...

#ksiazki #kiciochpyta #pytanie #czytanie #literatura #ebook #ebooki
  • 23
  • Odpowiedz
@TMBRK: a elektroniczną wrzucić na chomika. Jesteś traktowany jak potencjalny pirat, mimo że po prostu chcesz poczytać.
Nie ma tego na Legimi albo w innej wypożyczalni ebookowej?
Używam Legimi, płacę 2 dychy miesięcznie, udaje mi się przeczytać około 2 książek w miesiąc. Książka za dychę to dobry biznes
  • Odpowiedz
@TMBRK: zwroc uwage, ze po taniosci papier sprzedaja tylko wszelkie rodzaju dyskontowe ksiegarnie jak tanieksiazki, bonita itp.

W wydawnictwie cena ksztaltuje sie na poziomie 65 zl i ebook + audio jest tanszy [pic rel].

Ja bym sie chetnie dowidzial, jak to jest ze "producent" ksiazki ma ja praktycznie w najwyzszej cenie na rynku, a posrednik moze obnizyc cene o 30%.
PurpleHaze - @TMBRK: zwroc uwage, ze po taniosci papier sprzedaja tylko wszelkie rodz...

źródło: image_2024-06-13_105932631

Pobierz
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: AM z MAGa kiedyś pisał, że zbytnia konkurencyjność cen w sklepie wydawnictwa mogłaby zaszkodzić sprzedaży w takim np. Empiku, a tego w dłuższej perspektywie by nie chcieli.
  • Odpowiedz
  • 1
@moll: nom, jest właśnie chyba poza abonamentem, z tego co miałem kiedyś legimi właśnie pamiętam, że tylko część książek jest w abonamencie, resztę normalnie musisz kupować XD
  • Odpowiedz
  • 1
@proszeopmocjestemniemodry: wiesz, nie chcę wchodzić w filozoficzne tematy typu czy warto piracić, czy nie, nie warto poruszać tego tematu na wykopie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W każdym razie, nawet jeśli- nie ma tej książki nigdzie do pobrania "piracąc"- na zlib została zdjęta, na anna archive pozostał skan bardzo słabej jakości, masz może jakieś lepsze źródło? :D
  • Odpowiedz
@TMBRK: pamiętam artykuły w których to pisano że dzięki ebookom czytanie się upowszechni bo cena będzie dzięki temu dużo niższa( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TMBRK papier im może zalegać na magazynie i mogą chcieć się go pozbyć.
Ebook nigdy nie zalega.
Poza tym może to rak współczesnego świata czyli dostosowanie ceny do zamoznosci klienta. Właściciele czytników są zamozniejsi.
  • Odpowiedz
@TMBRK: Sprzedawcy żerują na klientach którzy są przyzwyczajeni do tego że muszą mieć "na już". Więc to jest wyjęta z d*** opłata za "ekspresowy" dostęp i brak konieczności czekania na dotarcie papieru. Po prostu januszerka ogólnoświatowa sprzedawców
  • Odpowiedz
Natomiast wersja papierowa jest już dostępna od 33zł


@TMBRK: to ja mam lepszy hit, na empiku ta ksiazka (lub druga, ta co miala premiere niedawno) byla po 50+zl, a zamawiajac przez strone z dostawa do empika (za darmo) bylo to 30 pare zlotych. Zamowilem przez strone i moglem ja odebrac w sklepie po paru godzinach xD
  • Odpowiedz
@nomysza6666: empik stacjonarny i internetowy to dwa odrębne byty. Nie jestem w stanie pojąć jak ktoś może regularnie kupować książki stacjonarnie (czy to w Empiku, czy to w ŚK) za pełną cenę. Jak to są jakieś białe kruki to ok, nawet mi się zdarzyło kilka razy, no ale nie cały czas.
  • Odpowiedz
empik stacjonarny i internetowy to dwa odrębne byty


@Cerber108: no ale oni tej ksiazki nawet nie wyslali, tylko kasjerka pewnie ruszyla dupe do tego regalu przy ktorym stalem. (Nawet nie dostalem tej ksiazki zapakowanej jak jest normalnie przy wysylce)
  • Odpowiedz