Wpis z mikrobloga

#prawopracy #pracbaza #korposwiat #hr

Ktoś mi jest w stanie coś wytłumaczyć?

Jestem zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony - wypłata miesięczna praca pon-pt.

Załóżmy że jestem chory i biorę l4. L4 wypada w piątek. Czy w takiej sytuacji opłaca się prosić lekarza o l4 na sob i niedzielę? Czy w takim przypadku zarobie więcej? Co w przypadku kiedy l4 byłoby od pt do pon? Podobno jakoś się liczy 80 procent za dzień niezależnie czy pracujący czy nie.
  • 9
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@stuparevic stąd moje pytanie. Słyszałem taką opinię zwłaszcza od starszych pracowników że warto brać l4 na dni na które się nie pracuje bo lepsze 80 procent z sob I niedzieli niż nic bo wtedy to się liczy.
  • Odpowiedz
Czy w takim przypadku zarobie więcej? Co w przypadku kiedy l4 byłoby od pt do pon? Podobno jakoś się liczy 80 procent za dzień niezależnie czy pracujący czy nie.


@ozzi91: Dostaniesz za każdy dzień chorobowego. Dlatego ludzie "chorują" przez weekendy żeby im się te "20% straty" zwróciło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@drogba90 @ozzi91: No właśnie też tak myślałem a tak nie jest. Jestem na uop i poszedłem w pt o 18 na wieczorynke i dostałem l4 na pt, sob, nd. Cytat od naszej babki z hr (wzór też jest w necie): "W przypadku zwolnienia lekarskiego wynagrodzenie nalezy pomniejszyc i wylicza sie to : Stawka zasadnicza/30 dni* dni zwolnienia" i w miejsce tego dadzą Ci 3*dniówka*80%. Pomniejszą Ci i nie ważne jest czy
  • Odpowiedz
@Beefy_Malibu_Doctor pomniejsza ale dostaniesz 80% za sobote i niedziele a normalnie to się pracuje od pn do pt. Ja wiem, ze 80% sie dostanie - z tym nie dyskutuje ale po prostu "opłaca sie" chorowac w weekend nawet jesli wtedy masz wolne bo l4 bedziesz mial płatne i tak
  • Odpowiedz