Wpis z mikrobloga

SaNkCjE nIe DzIAłAjOm!!!111 Tymczasem: potężny rubel potężnej rossyjssskiej g0sp0darki to 1/200 dolara, xd. Tak jak pisałem upadek finansowy rossji, Chin czy innych bantustanów jest kwestią czasu, może dlatego obyć się bez konfliktu zbrojnego, bo te twory oparte o papierowe gospodarki będą z czasem implodować od środka, będąc niezdolnymi, do czegokolwiek.
#wojna #ukraina #rosja #usa
  • 11
  • Odpowiedz
Tak jak pisałem upadek finansowy rossji, Chin czy innych bantustanów jest kwestią czasu, może dlatego obyć się bez konfliktu zbrojnego, bo te twory oparte o papierowe gospodarki będą z czasem implodować od środka, będąc niezdolnym, do czegokolwiek.


@Van-der-Ledre: Nie chcę koledze przeszkadzać w snuciu tak srogich urojeń, ale Chiny mogłyby dzisiaj przejść na wymianę barterową z resztą świata i gwarantuję, że to reszcie świata prędzej zabrakłoby zasobów. Lepiej niech kolega nie
  • Odpowiedz
@zonobijca: XD

Chiny, żeby tanio eksportować do drogich krajów, muszą mało płacić chińskiemu pracownikowi, a chińskiemu pracownikowi miska juanów musi starczyć na wszystko. Ta miska juanów sponsorowana jest dolarowym haraczem z wysokoprzebitkowego eksportu.
  • Odpowiedz
@zonobijca Jak na wymianę barterową? Że zamiast płacić Chińczykom za towar to wysyłali byśmy swój? Jak to się ma niby im tam opłacać? Chyba nie bez powodu ludzie kilka tysięcy lat temu wymyślili coś takiego jak pieniądz, bo rozliczanie się towar za towar jest dużo mniej efektywne
  • Odpowiedz