Wpis z mikrobloga

Co może się stać, ewentualnie czy w ogóle ktoś to sprawdza? Muszę kupić oc, bo za miesiąc mi się kończy. Samochód stary, silnik 3litry. I najtaniej jak znalazłem to liczą 1900zł. (Młody kierowca) Ale jak sobie przeklikałem tak jakbym miał prawo jazdy 3 lata dłużej niż w rzeczywistości to nagle i po 1200zł ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ktos to tam sprawdza, czy raczej nic się nie stanie jak się delikatnie pomylę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ewentualnie jakiś inny pomysł, żeby dostać tanio oc, od razu mówię że wszystkie porównywarki już mam zaliczone.
#oc #motoryzacja #pytaniedoeksperta #pytanie #ubezpieczenia #samochody
  • 20
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz21:

Ale jak sobie przeklikałem tak jakbym miał prawo jazdy 3 lata dłużej niż w rzeczywistości to nagle i po 1200zł ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ktos to tam sprawdza, czy raczej nic się nie stanie jak się delikatnie pomylę? ( ͡º ͜ʖ͡º)


jak #!$%@? w kogoś to sprawdza
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz21: Przecież to wyliczenie jest tylko teoretyczne, bo kwotę dostaniesz na umowie, ostatecznie przy cenie wyciąga ci z vin i peselu większość danych z UFG (historia ubezpieczeń i szkodowość), do tego każdy normalny ubezpieczyciel ma podłączenie do CEPIKu i informacje o punktach.
Dopóki nie wbijesz konkretnego ubezpieczyciela, to nie idzie (a przynajmniej nie powinno) iść zapytanie do UFG, bo potem fundusz wali do zakładów że odpytują po 50 razy
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz21: jak by przeszło to ryzykujesz w zasadzie tylko, że będziesz musiał dopłacić różnicę, przy czym ubezpieczyciel będzie miał niejako "wolną ręką" przy wyliczaniu składki i zamiast tych 1900 zł może wyskoczyć z kwota 2900 zł bo nijak mu nie udowodnisz, że powinno być 1900 zł,
on będzie twierdził, że w tamtym czasie miał ofertę na te parametry w wysokości 2900 zł i do tylu masz im dopłacić
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz21 ogólnie skoro robisz to z premedytacją, to podchodzi to pod oszustwo ubezpieczeniowe(na co już mają dowody, bo kliknąłeś kilka razy z różnymi datami prawa jazdy xd). Czy ktoś to sprawdza? Przy szkodach zawsze, a tak jest szansa na losową kontrolę polisy (cześć firm już nie pyta o prawo jazdy bo firmy maja dostęp do cepiku i innych baz danych gdzie same sobie to sprawdzają).
@SpalaczBenzyny nikt nie napisał że
  • Odpowiedz
Przeklikaj jeszcze z 3.0 na 1.3 i bedzie git. Machajacy papaj.jpg

@szatanEK666: to jest największy mit. A3 8P 3.2 VR6 250KM płacę OC rocznie ok. 550zł, a na Civica 1.4 90KM mam 750zł z tych samych ofert, roczniki prawie te same xD widocznie jeżdżąc syfikiem jest większa szansa na problemy na drodze.
  • Odpowiedz